Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Konfigurace PC na provoz XAMPP

30. led 2012 11:19 #88377
Konfigurace PC na provoz XAMPP od Bong
Moderátor
Potřebuji provozovat XAMPP na PC, 1,6GHz, 2GB RAM, s Windows7 (Eee Box), nebo stejné konfiguraci s Windows XP.

Stránky v prohlížeči jsou líné a zobrazení každé stránky trvá 3-4 sekundy. Nejde mi asi o nastavení XAMPP, tam bych problém nehledal, spíše je něco ve Windows co zobrazování a odezvu brzdí. Mimochodem WAMPP a další, byly ještě línější...

Nemáte někdo zkušenost jak to maximálně zrychlit poladěním Windows?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. led 2012 12:01 #88378
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
dela to i u klasickeho phpmyadmina, index.html xamppu, ...
nebo jen joomla?

Joomla! pro každého

30. led 2012 13:35 #88384
Odpověď od Bong
Moderátor
XAMPP 1.7.3

U Joomla prakticky nezáleží jestli se jedná o 1.5, nebo 2.5., vždycky čekám 2-4 sekundy.

phpMyAdmin je o něco pružnější (1-2 sekundy)

index.html XAMPPu OK, stejně jako třeba Dokumentace (ale ta je z webu)
phpinfo(), aspinfo() - OK
Status, Security, pearinfo(), perlinfo() (1-2 sekundy)

Ve všech prohlížečích na PC s XAMPP. Z okolních PC v síti je malinko to svižnější.
Viděl jsem tuhle konfiguraci použitou jako server pro průmyslovou aplikaci a běhala jak fík. Přitom tam fičela strašná spousta dat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. led 2012 14:37 #88390
Odpověď od Bart
Moderátor
Myslím si že záleží také na sestavě PC a jeho "čistotě". Mě to sviští jak blesk :)

30. led 2012 15:02 #88391
Odpověď od Ondřej Hlaváč
Začátečník
Otázka je bohužel dost obecná, takže i odpovědi budou značně obecné:

1) Pokud to není čístá instalace windows, tak vyčistít/reinstalovat od všeho, co nepotřebujete. Povypínat všechny služby, co nepoužíváte atd. Prostě zcela standardní obecný postup, když chcete zrychlit počítač.
2) Pokud je vyčištěno, tak nepoužívat XAMPP, ale nainstalovat Apache, MySQL a PHP zvlášť a vše jen s nutnými moduly.
3) Pokud chcete používat XAMPP, tak v konfiguraci povypínat vše, co nepotřebujete (uznávám, že to je dost obecné, ale nemohu bohužel říct, co vy nepotřebujete).
4) No a rada, kterou určitě slyšet nechcete, avšak pomohla by zaručeně. Zkuste vzít nějakou nenáročnou linuxovou distribuci a rozběhnout to na ní. Můj virtuál má k dispozici nižší prostředky a Joomla je za 0.3 s.

Uznávám, že rady nejsou moc chytré, aleasi byste mi taky těžko odpověděl, když bych se vás zeptal, co dělat, aby byl můj notebook rychlejší.

30. led 2012 18:09 #88431
Odpověď od Bong
Moderátor
Všechno bylo nové, čisté, rychlé, bez jakéhokoli balastu. Aero vypnuté. A ty výše uvedené časy jsem odhadoval, se stopkami jsem naměřil 8-14 sekund.

Po dlouhém laborování pomohlo jediné: vypnout UAC a dělat v IE, kde stačilo přepnout pro intranet na nízké zabezpečení.

Stránky Joomla se překulují za 1-2 sekundy, pouze u dlouhých seznamů (třeba Správce rozšíření to trvá déle). S phpMyAdmin se dá dělat naprosto normálně.

Ale ještě pořád je rychlejší dělat někde na serveru. Za další nápady dík.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum