Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jedna registrace, více webů-konečné řešení

26. led 2012 11:26 #88082
Dobrý den.

Procházel jsem diskuze na téma jedné registrace jak u J1.6 tak u J1.7 a vždy mě to přišlo tak nějak neuzavřené. Procházel jsem to protože stejnou věc řeším na J2.5. Mám výhodu, že stránky jsou zatím jen v hlavě a na papíře, takže mám zatím volnou ruku.

Struktura:
www.XY.cz
www.A.XY.cz
www.B.XY.cz
www.C.XY.cz
www.D.XY.cz

Přičemž www.XY.cz má být jakým si rozcestníkem, kde budou tlačítka na A,B,C,D weby a pod nimi se budou zobrazovat novinky ze A-D webů.Jediná akce ze strany uživatele bude, možnost registrace, popřípadě výběr kam se vydá dále.

Mám možnost mít vše pod jednou databází.

A já potřebuji aby při registraci na kterém koliv webu, nebo rozcestníku byli registrovaní na všech ostatních webech. Nepotřebuji řešit kde se konkrétně zaregistrovali. Jen aby registrace byla funkční na všech webech.

Hosting placený na C4.

Já Vám děkuji za rady a případnou pomoc.

26. led 2012 11:31 #88083
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
A co Vás nutí mít více webů? Proč to neuděláte v jednom webu, který rozdělíte podle potřeby na různé části s rozdílnou grafikou.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

26. led 2012 11:34 #88084
Odpověď od Alias75
Nováček
Dobrý den.

To vyplynulo z požadavku kamaráda. Chce mít přístupy jasně rozdělené subdoménami.

26. led 2012 12:13 #88089
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Přístupy budou přes subdomény. Vlastní přesměrování bude přes mod_rewrite v .htaccess.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

26. led 2012 12:21 #88091
Odpověď od Alias75
Nováček
Tak to budu muset pohledat v návodech. Nejsem profík ani webmaster (jak asi vypovídají moje předchozí dotazy) takže budu muset tuto metodu proštudovat.

Ovšem jestli by se Vám chtělo...... Vím že je otrava popisovat něco co je pro někoho denní chléb, ale tuto možnost jsem zde na fóru našel myslím jednou a ta končila právě takovouto informací. Bylo to myslím v sekci pro J1.6. Tak třeba by se našlo více amatérů, kteří by podrobnější popis uvítalo. Ale je to jen můj subjektivní názor :-)

Děkuji za předchozí i případné další rady

27. led 2012 11:42 #88168
Odpověď od Alias75
Nováček
Hezký den.

Tak s tím zatím bojuji a pokrok veškerý žádný. Nic méně, abych se vrátil k dotazu tak jak byl položený původně.

Jde to udělat, tak jak jsem se poptával původně ? Tedy více webů s jednou registrací??

Děkuji a omlouvám se že otravuji :-)

Powered by Fórum