Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

přesun celého webu

11. led 2019 19:59 #138606
přesun celého webu od ariva
Uživatel
Hezký den všem, mám úplně hloupou otázku. Potřebuji přesunnout hotový web, který běží na joomle v rámci existujícího hostingu o jednu úroveň níže: z domena.cz na domena.cz/web1. Jednoduše potřebuji změnit úvodní stránku jako rozcestník a přidat na doménu více webů. Jak nejjednodušeji to lze udělat? Můžu celý existující web jednoduše vzít a překopírovat, nebo musím joomlu znovu instalovat na další úroveň domény? Nebo existuje nějaká jednodušší cesta, jak dostat na úvodní stránku jednoduchou html stránku /rozcestník/ místo úvodní stránky existujícího webu? Za každou radu předem děkuji!

11. led 2019 21:08 #138607
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
použijte zalohu a obnovu je jedno jestli jinam nebo o "patro"
www.joomlaportal.cz/jak-zacit/601-jak-za...onenty-akeeba-backup

11. led 2019 23:08 #138608
Odpověď od HonzaG
Moderátor
Ahoj,
no záleží jaký máš hosting. pokud jsou soubory *.html upřednostněny před *.php, nemusíš nic stěhovat a rozcestník můžeš vyrobit....

Osobně bych zvolil postup:
1. záloha - ta nikdy něškodí
2. vytvořit podadresář, kam budu stěhovat
3. Označit vše (kromě toho podadresáře) a tažením to tam přesunu¨
4. zedituju cesty v configuration.php
A mám první úkol hotov:-)

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

11. led 2019 23:52 #138609
Odpověď od ariva
Uživatel
Díky za tip, prostuduju...

11. led 2019 23:55 #138610
Odpověď od ariva
Uživatel

HonzaG napsal: Ahoj,
no záleží jaký máš hosting. pokud jsou soubory *.html upřednostněny před *.php, nemusíš nic stěhovat a rozcestník můžeš vyrobit....

to jsem si právě myslela, že by mohla existovat taková možnost, že to stěhovat nebudu - jenom nějak "nahradím" vstupní stránku. Ale že by to bylo tak jednoduché se mi nechce věřit :)

12. led 2019 23:31 #138614
Odpověď od HonzaG
Moderátor
No a jak to dopadlo?

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

Powered by Fórum