Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Při pokusu se přihladit do backendu Error 404

12. kvě 2017 22:02 - 12. kvě 2017 22:04 #131365
Zdravím,
pokouším se lokalně zprovoznit kopii jedné Live stranky 2.5 za učelem testování a pozdějšího updaetu.
Frontend funguje, ale nelze se přihlásit do backendu. Dostanu Error 404 a ve vyhledávači stoji mislo xxxxxx/administrator xxxxxx//index.php tedy adresa home stranky + ten Error.
Nevěděl by si někdo čím by to mohlo být?
Live funguje vše jak má.
Díky předem za odpovědi.

David

13. kvě 2017 01:05 #131367
Odpověď od Bong
Moderátor
404 - stránka nenalezena, to už smysl dává... zkopírujte web pořádně, nejlépe za použití zálohy Akeeba Backup a její následovné rozbalení na local pomocí kicstart.php...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. kvě 2017 08:28 #131370
Odpověď od Karel Neugebauer - itx.cz
Nováček
Nemáte tam nějaký divný .htaccess který to špatnbě přesměrovává?

itx.cz - komplexní služby v IT ... hostime.cz - webhosting nejen s podporou Joomla

13. kvě 2017 10:23 #131371
Odpověď od David
Uživatel
U Akeeby jsem měl problemy s instalaci, takže jsem zvolil FTP to jsem zkoušel dvakrát. .htaccess jsem se pokusil deaktivovat, a nic - Po odeslani přihlasovacích údajů error 404, live běží bez problemů.
Nemohl by být problém v nekompabilitě nějaký komponenty, je to přeci jen stará instalace?

13. kvě 2017 12:09 - 13. kvě 2017 12:10 #131372
Odpověď od Bong
Moderátor
A co tam na tom webu máte? Nějaké AdminTools, RSfirewall???

Pokud by to byl .htaccess mělo by stačit smazat z rootu a také ze složky administrator pokud tam je.

Proveďte zálohu v Akeeba Backup, ale nastavte si typ zálohy ZIP. Pak můžete bez problémů po stažení (zásadně přes FTP) soubory ze ZIPu, dle potřeby, běžně vykopírovat v manageru... ale jestli jste nepoužil zálohu a kickstart.php, můžete mít těch chyb v nastavení hromadu...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: David

13. kvě 2017 18:21 #131375
Odpověď od David
Uživatel
Hned na začátku děkuji za "postrčení", celou dobu jsem si totiž myslel že to leží na .htaccess, odstranil jsem i tem ze složky administrator podle vaší rady a nic se nedělo a to mě ujistila že bude chyba v nastaveni. Chyba se projevovala tím že jsem do řadku $live_site = ''' v configuration.php vepsal lokalni adresu localhost\jmenostranky, po smazání vše funguje.
Ještě jednou díky.

David

Powered by Fórum