zatížení webu

marvays
19. čec 2016 11:57 #127619
Ahoj. Mám jeden dotaz.
Co může zatěžovat eshop tak, že je pomalý i v administraci. Mám jej na wedosu. Běží na joomle 2,5.

Například . . . otevřu seznam modulů, kde u náhodného modulu kliknu na ikonu zveřejnění. Po kliknutí mi trvá 21 vteřin, než je proces vykonán a pak se během vteřiny načte stránka znovu.

Existuje nějaký nástroj, kterým bych uměl změřit, co mi to tak brzdí?

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
19. čec 2016 15:33 #127620
1/ optimalizace databáze
2/ V globální konfiguraci Joomly zapnout ladění a podívat se na časy probíhajících SQL dotazů. Mělo by to být max. v řádu milisekund
3/ Jaká je varianta MySQL (MyISAM nebo InnoDB)? InnoDB je obecně novější, ale také o něco pomalejší. V nových verzích MySQL (5.6), už by rozdíl neměl být velký, ale záleží na konfiguraci serveru. Setkal jsem se se servery kde InnoDB bylo výrazně pomalejší než MyISAM.
4/ předpokládám že má wedos nějaký nástroj pro zobrazení statusu - zobrazení zpracování právě probíhajících požadavků na serveru a jak dlouho jim to trvá. Pokud je tam hodně požadavků, zjistit proč (možný DOS útok), pokud málo, poptat se u Hostingu proč je web najednou pomalý (předpokládám, že byl dřív rychlý)

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od zpetr
19. čec 2016 18:01 #127622
Rychlost shopu se mi snížila po aktualizacích VM. Na hostingu jsem si nechal nastavil vyšší memory limit a je to zase ok.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.