Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

zatížení webu

19. čvc 2016 11:57 #127619
zatížení webu od ma®vays
Návštěvník
Ahoj. Mám jeden dotaz.
Co může zatěžovat eshop tak, že je pomalý i v administraci. Mám jej na wedosu. Běží na joomle 2,5.

Například . . . otevřu seznam modulů, kde u náhodného modulu kliknu na ikonu zveřejnění. Po kliknutí mi trvá 21 vteřin, než je proces vykonán a pak se během vteřiny načte stránka znovu.

Existuje nějaký nástroj, kterým bych uměl změřit, co mi to tak brzdí?

19. čvc 2016 15:33 #127620
Odpověď od Cony
Moderátor
1/ optimalizace databáze
2/ V globální konfiguraci Joomly zapnout ladění a podívat se na časy probíhajících SQL dotazů. Mělo by to být max. v řádu milisekund
3/ Jaká je varianta MySQL (MyISAM nebo InnoDB)? InnoDB je obecně novější, ale také o něco pomalejší. V nových verzích MySQL (5.6), už by rozdíl neměl být velký, ale záleží na konfiguraci serveru. Setkal jsem se se servery kde InnoDB bylo výrazně pomalejší než MyISAM.
4/ předpokládám že má wedos nějaký nástroj pro zobrazení statusu - zobrazení zpracování právě probíhajících požadavků na serveru a jak dlouho jim to trvá. Pokud je tam hodně požadavků, zjistit proč (možný DOS útok), pokud málo, poptat se u Hostingu proč je web najednou pomalý (předpokládám, že byl dřív rychlý)

19. čvc 2016 18:01 #127622
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Rychlost shopu se mi snížila po aktualizacích VM. Na hostingu jsem si nechal nastavil vyšší memory limit a je to zase ok.

Powered by Fórum