Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Uživatelské účty v joomle 2.5

18. lis 2014 14:01 #118957
Uživatelské účty v joomle 2.5 od jardasvetlik
Návštěvník
Dobrý den,
mám následující problém. Jedná se o to, že jsem chtěl vytvořit uživatelské účty, aby mohli i jiní uživatelé přispívat. Jak jsou rozdělení uživatelů v joomle, tím myslím Public, Manager, Administrator, Registred, Editor, Publisher a další... toto rozdělení jsem smazal a nahradil vlastním rozdělením, které jsem pojmenoval jinak. Nastavil jsem obdobně práva, ale v tu chvíli nastal problém. Do administrace jsem se přihlásil, ale ta byla prázdna, tzn. nebyly tam žádné ikony viz. screenshot.

jardasvetlik.rajce.idnes.cz/joomla#joomla.jpg





Nevíte prosím vás někdo, co s tím?

Budu moc rád za jakoukoliv radu. Děkuju.
Přílohy:

18. lis 2014 14:22 #118958
Odpověď od Bong
Moderátor
Vychozi nastaveni a rozdeleni vyhovuje pro vetsinu potreb.
Kdyz potrebujete neco extra pridejte si novy typ uzivatele, ale nechte na pokoji ty vychozi.

Obnovte stav pred upravami ze zalohy. Pokud nemate nainstalujte si Joomlu znova.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. lis 2014 15:57 - 18. lis 2014 16:06 #118959
Odpověď od jardasvetlik
Návštěvník
Děkuju, přemýšlel jsem nad reinstalací joomly, ale neztratím tím už nahraná data a články?

Nešlo by to nějak udělat bez reinstalace?

Nevíte co s tím? Jak zachovat data?

P.S.: Jakou zálohu máte na mysli?
P.P.S.: Nepomohlo by, kdybych to rozdělení udělal stejně jak bylo předtím? Mám totiž ještě web na jiné doméně a tam jsem to neměnil, tak že bych to udělal podle toho.

18. lis 2014 17:51 - 18. lis 2014 17:51 #118962
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Uživatele a skupiny si musíte udělat v SQL.
Prázdnou stránku administrace jsem již řešil - www.joomlaportal.cz/forum/62-joomla-2-5-...seni-do-administrace
Zálohu myslí kolega pravděpodobně pomocí akeeba backup - extensions.joomla.org/extensions/access-...IGJhY2t1cCI7fQ%3D%3D

Pozor, všechny tyto zásahy vyžadují znalost SQL databáze

19. lis 2014 10:14 #118970
Odpověď od Bong
Moderátor

jardasvetlik napsal: Nepomohlo by, kdybych to rozdělení udělal stejně jak bylo předtím? Mám totiž ještě web na jiné doméně a tam jsem to neměnil, tak že bych to udělal podle toho.


Ano to je možné. Ale musíte se řídit podle nějakého vzoru (ten další web). Zřejmě to budete muset udělat v SQL, jak je psáno výše.
Druhou možností by mohlo být nainstalovat čistou Joomlu a pomocí nějakého nástroje (například J2XML) naimportovat data z původních stránek.

Ale vždy platí zálohovat, zálohovat, zálohovat než provede jakékoli změny.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

20. lis 2014 13:02 #118985
Odpověď od jardasvetlik
Návštěvník
A jak se dá v joomle zálohovat? Myslím tím, články, kategorie, nabídky atd. Myslíte tím zálohovat přímo všechny soubory na ftp nebo se to dělá jinak?

Powered by Fórum