Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Blbuvzdronost / editace obsahu zákazníkem

06. lis 2014 15:04 #118783
Blbuvzdronost / editace obsahu zákazníkem od Martin70
Zkušený uživatel
Dobrý den všem. Chci se zeptat - jak řešíte to, když si klient edituje obsah sám? Mně tam nastavují svoje barvy a typy písma, velikosti písma, nesprávně nastavují nadpisy místo h3 dají h1 atd... Stránky jsou po měsíci totálně zprasené co se týká vzhledu, jako když to dělá dítě ve Wordu. Jak se toto řeší na profesionální úrovni? Mám na mysli profesionální projekty v Joomla, co dělá třeba easysoftware. Nechce se mi věřit, že by obsah u těchto velkých projektů byl tvořen koncovými zákazníky normálně klasicky v JCE editoru. Ať už z frontendu, či backendu. Děkuji za každou radu.

06. lis 2014 15:16 #118784
Odpověď od Bong
Moderátor
Samozřejmě, že pokud mají možnost, tak si uživatelé dělají co je libo. Co není zakázáno, je dovoleno.

1. dejte jim školeníčko jak se to má - nemá dělat
2. schovejte tlačítka a funkce, které nepotřebují, nebo kterými "prasí"
3. nastavte jim editor tak, aby už při psaní viděli, jak to bude vypadat v šabloně frontendu

Pokud to nepomůže, nechte je. Je to jejich ostuda (tedy pokud jste si tam nepřilepil váš podpis).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. lis 2014 15:21 #118785
Odpověď od Linelabcz
Admin
Zákazníkovi by mělo být vysvětleno jak s editorem pracovat, že nemá do okna editoru kopírovat z wordu a podobné vylomeniny, nejlépe krátký návod. Když na to kašle, pomůže také nastavit editor na None a případně přidat pár vlastních tlačítek pod okno pro jednoduché formátování. Jestli má někdo lepší nápad, napište. Celkem zajímavé téma.

06. lis 2014 15:46 #118787
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Děkuji. Tak nějak se to snažím dělat. Většinou je pouštím do back-endu a udělám vzorový článek s tím, že když chtějí nový, tak aby si udělali kopii vzorového a zachovali formátování tím, že si přepíšou nadpis, přepíšou odstavec atd. Jenomže po měsíci sekretářku napadne, že by chtěla více zvýraznit nadpis u její aktuality a jiným písmem a já mám tlak 200...

Spíše mě zajímá, jak je to u profi Joomla projektů nebo u CMS, které vyvíjejí firmy samy. Podle mě to musí být nějak ošetřené.

06. lis 2014 16:17 #118788
Odpověď od Bong
Moderátor
Nadpis článku je zadáván do formulářového pole, To snad uživatel neovlivní. Myslíte nějaký nadpis v textu článku?

Nejrychlejší řešení je ty tlačítka v editoru skrýt a nechat jen základní formátování textu a vkládání obrázků (souborů).

Nedávno tu byla zmínka o Form2Content , neměl jsem čas to zkoumat (ale na češtině se pracuje). Ale to by vám mohlo také pomoci. Uživatelé by vše vkládali do předpřipraveného.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. lis 2014 18:09 #118789
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Ano, myslel jsem nadpisy v článku. Až budu mít chvilku, podívám se na ten Form2Content. A nebo je ještě Flexicontent, to je myslím něco podobného. Vyzkouším to.

Powered by Fórum