Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Přídání obrázku na stránku

06. říj 2014 13:07 #118322
Dobrý den, jako úplný začátečník s Joomla mám na vás takovou otázku - jak se dá přidat obrázek na stránku, když tento obrázek není součásti článku? Posílám printscreen náhledu jak by to mělo vypadat na stránce. Obrázky jsem již nahrála do Správce médií.
Předem děkuji.
Přílohy:

06. říj 2014 18:09 #118324
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale můžete ty články uspořádat do blogu, na začátek článku dáte ty dva obrázky a pod ně ten text.
Ve článku dáte Zobrazit titulek "Skrýt" a to samé u ikon tisk, email atd.

Pak budete mít obrázky a vlastně až na nimi článek.

Může to tak být?

07. říj 2014 11:28 #118330
Odpověď od Olga
Uživatel
Zkusila jsem přidat obrázky přímo do článku, není to ono (příloha "vzhled.jpg"). Pro porovnání přikládám printscreen "vzhled2.jpg" kde je vidět jak vypadají obrázky programátora, který dělal stránku a moje :)
Jak se dá uspořádat články do blogu?
Přílohy:

07. říj 2014 13:43 - 07. říj 2014 13:49 #118331
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Ve správci kategorie článků zvolíte alternativní vzhled "blog" (druhá možnost je seznam).
Pak když si ty fotky dáte na stejnou velikost, budete mít na stránce dva obrázky a text, dva obrázky a text atd.

je to srozumitelné?

napište odkaz na stránky

07. říj 2014 14:27 #118332
Odpověď od Olga
Uživatel
Myslím si, že ten vzhled Blog už mám nastavený, ne? (víz přílohu)

A ještě mám problém dát fotky do stejné velikosti, když chci je převést do velikosti již existujících na stránce přes online program on vždy změní velikost proporcionálně.
Jak ale se pak spojí obrázek z galerie s určitým místem kde ten obrázek musí být na stránce?

odkaz na stránku: eelement.cz
Přílohy:

07. říj 2014 14:39 #118333
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
V který části webu to je?
na tom obrázku to nastavujete pro všechny kategorie, to si raději nastavte v té kategorii, které se to týká.

V článku prvně vložíte obrázky , dle toho jaký editor používáte. V JCE je tam ikonka. Tam si také můžete změnit velikost jak chcete, proporcionálně nebo ne.
Pozor na velikost obrázků, ať se dlouho nenačítají.
Pod ně napíšete požadovaný text a přiřadíte je do správné kategorie, která musí být nastavena jako blog.
Takhle uděláte i další články a pak se Vám budou zobrazovat pod sebou, tak jak asi chcete

Powered by Fórum