Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Smazání uživatele

27. čvn 2014 11:23 #116766
Smazání uživatele od dakadam
Návštěvník
Jestliže smažu uživatele v administraci, myslel jsem si, že je smazaný. Pokud se ale stejný uživatel chce pod stejnými údaji registrovat znovu, tak to systém nedovolí.

Díval jsem se do databáze:
- v "_users" - je uživatel smazaný
- v "_contact_details" uživatel zůstává, nesmaže se
Když ho odtud smažu, může se pak uživatel přihlásit znovu.

Přišel jsem na tento problém při testování a nastavovaní jiného Registračního a přihlašovacícho modulu. Potřeboval jsem několikrát vyzkoušet všechny funkce, tak jsem prvně testovacího uživatele v Administraci smazal. Testoval to i klient a oba jsme narazili.

Dotaz: jak by se měl smazat uživatel, aby po něm nezůstaly zbytky v SQL?

27. čvn 2014 11:50 - 27. čvn 2014 11:50 #116767
Odpověď od Bong
Moderátor
To jsou 2 rozdílné věci. Zřejmě máte povolený plugin Správce pluginů: User - Tvorba kontaktů.

Po registraci se vytvoří automaticky kontakt v komponentě Kontakty a tento je navázaný na uživatele. Uživatel smazat jde, ale kontakt se automaticky neodstraní. To odstraníte k komponentě Kontakty (pozor, je třeba vysypat i z koše).

Pro většinu webů je povolený plugin User - Tvorba kontaktů zbytečný, nebo budete tyto kontakty zveřejňovat?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. čvn 2014 12:01 #116768
Odpověď od dakadam
Návštěvník
No ano! Pluginy! Na ty jsem nevzpomněl!
Děkuji za vysvětlení! Jsem rád, že už tomu zase více rozumím.
Ještě vypnutí Pluginu "User - Tvorba kontaktů" zvážím. V normálním provozu to celkem ničemu nevadí. Testování už budu mít u konce. Regitrují se uživatelé, jejichž další dobrovolné údaje mohou být nápomocny účelu webu.
Řeším to tady: www.realitni-seznamka.cz

27. čvn 2014 12:21 #116769
Odpověď od Bong
Moderátor
Kontakty nemají nic společného s profilem uživatele ve smyslu podrobností o uživateli. O další dobrovolné údaje nepřijdete.
Z profilu se po registraci údaje duplikují do kontaktů, při změně v kontaktech se toto do profilu nepřenáší. Je to řekl bych taková hračka, která běžně využití nemá.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. čvn 2014 12:25 #116770
Odpověď od dakadam
Návštěvník
:-)
Už jsem tu hračku zakázal.
Děkuji!

Powered by Fórum