Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Nepovinný email při registraci

19. úno 2014 15:25 #114596
Nepovinný email při registraci od Jan
Začátečník
Dobrý den, řeším tu jeden problém při registraci nového uživatele (Joomla 2.5). Potřebuji nastavit e-mail jako nepovinný údaj, jelikož povinný bude pouze tel. číslo.

Našel jsem k tomu článek na webu v angličtině:
joomlajw.blogspot.cz/2011/06/hack-joomla...tration-without.html

když postupuji dle instrukcí, mám error hlášku při registraci:


Upozornění

"Zadaná e-mailová adresa se již používá, nebo není platná. Zadejte prosím jinou e-mailovou adresu."


Nevíte někdo jak to jádro obejít ? Děkuji za každou radu. Možná dělám něco špatně u toho posledního kroku při mazání db si nejsem jistý ...

20. úno 2014 08:17 #114600
Odpověď od Jan
Začátečník
Hmm tak to bude zřejmě docela oříšek, jelikož Joomla s povinným polem pro e-mail při registraci tak nějak počítá. Co jsem se tak zatím dočetl, tak email je zkrátka povinný údaj a pokud ho chceme zaměnit například za pole s tel. číslem, tak to už bude zásah do jádra Joomly a může to rozhodit například budoucí aktualizace apod.

Vyřešil jsem to nakonec asi jinak. Pole s e-mailem zůstane, ale vypnul jsem odesílání emailů. Tzn. změním hlášku po registraci na něco jako. "registrace proběhla, budeme Vás informovat emailem o aktivaci účtu". Mezitím admin ověří tel. číslo a pokud bude vše OK tak ho aktivuje. Nastavení pro emaily je v adminu zcela deaktivované, takže maily nechodí ven.

Powered by Fórum