Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Vložení tabulky do článku

17. úno 2014 20:47 #114555
Vložení tabulky do článku od Karel
Nováček
Přeji všem dobrý večer,

prosím o radu zkušené. Potřebuji vložit do těla šlánku nějakou tabulku a tu mít zarovnanou na střed stránky. Ale ať se snažím jak chci, nějak se mi to nevede. Používám JCE editor a Joomlu mám 2.5.18. Potíž je v tom, že když vložím tabulku (např. 2 řádky a 2 sloupce) tak Table Align nastavím na Middle a tabulka se ukáže na místě, které jsem nastavil. Jakmile to ale uložím, tak se mi to vše přepíše a tabulka je vlevo :(

Někde jsem se na fóru dočetl, že to bude nejspíš problém šablony ale přiznám se, že netuším, kde to v té změti kódů najít. Mám šablonu udělanou v Artisteeru ale ani tam jsem nějak nedohledal, kde jednoduše nastavit pozici pro případně vkládané tabulky do článku.

Můžete prosím někdo poradit?

Moc děkuji

17. úno 2014 21:05 #114556
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Skutečně je align = middle? Není to CENTER?

17. úno 2014 21:13 #114557
Odpověď od Karel
Nováček
Já pevně doufám že ano.

Když pravým tlačítkem zvolím vlastnosti, tak se mi pro nastavení té dané tabulky zobrazí dvě záložky a hned na té první je krom jiného Table Align rozbalovací menu a tam jsou pouze 4 možnosti:
not_set
Table Align Middle
Table Align Left
Table Align Right

Na druhé záložce je pak možno nastavit :
Seznam tříd
Třídy
Table Id
Table Style
Table Langcode
Table Bgimage
Table Langdir
Table Bordercolor
Table Bgcolor

Tak nevím :(

17. úno 2014 21:35 - 17. úno 2014 21:41 #114558
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Když už jsem to nakousl, tak jsem to i zkusil. Mám také JCE a J2.5.18.
Když vložím takublku v JCE (WYSIWIG), zarovnám ji ve volbách na střed a pak přepnu do HTML, je tam center.
<table border="0" align="center">
<tbody>
<tr>
<td>&nbsp;</td>
<td>&nbsp;</td>
</tr>
<tr>
<td>&nbsp;</td>
<td>&nbsp;</td>
</tr>
</tbody>
</table>
Nevím jestli si rozumíme, ale v HTML je určitě center (v html i ve style=align...)

Aha, už vím, co myslíš. Pravým tlačítkem. Ale to middle je jen nabídka, když si stáhneš češtinu, je tam "na střed". Ve skutečnosti se vygeneruje HTML tag center. Přepni to do html a uvidíš. Jeslti tam je center, může být problém ještě jinde. Vyzkoušej víc prohlížečů, co to dělá.

17. úno 2014 21:54 #114559
Odpověď od Karel
Nováček
tak teď už si rozumíme, omlouvám se :P

Bohužel ale výsledek je stejný, to znamená že když upravím tabulku v editoru, tak se zobrazí uprostřed ale jakmile článek uložím nebo přepnu do HTML, tak nastavení zmizí. To samé je i opačně. Kód ručně vložím v HTML a jak přepnu do editoru abych si to prohlédl no a tabulka je zase vlevo.

Buď je něco špatně nastaveného v Joomla nebo v šabloně

17. úno 2014 22:14 #114560
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Zkus na hotové stránce (ne v editoru) v prohlížeči pravým tlačítkem "Zkontrolovat kód" nebo Firebug), tam je vidět kód stránky a lze ho zkušebně upravovat.

Powered by Fórum