Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Validace stránek

14. úno 2014 17:43 #114488
Validace stránek od Pavel Libertas
Začátečník
Přeji všem hezký den,

můžete mi prosím někdo poradit, jak a hlavně kde najdu chyby ukázané na validátoru stránek validator.w3.org

Validátor mi ukázal například toto:

- Error Line 248, Column 106: Bad value 110.76923076923 for attribute width on element img: Expected a digit but saw . instead.
…mi.png" alt="spojte-se-s-nami.png" width="110.76923076923" height="24" /></div>
Syntax of non-negative integer:
One or more digits (0–9). For example: 42 and 0 are valid, but -273 is not.

nebo

- Line 300, Column 7: Stray end tag span.
</span></p>

Stáhnul jsem si všechny soubory z webu k sobě na PC a snažil se je vyhledat třeba v Dreamweaveru hledáním textu například - alt="spojte-se-s-nami.png" width - ale marně. Jsem amatér a spíše méně zkušený uživatel Joomla a určitě to dělám špatně ale přesto jsem uživatelem nadšeným :P Jestli se to tu již někde probíralo tak mě prosím hned nepranýřujte. Snažil jsem se to hledat ale buď odpověď nenalezena nebo byla pro mé potřeby neuspokojivá.

Moc všem děkuji za trpělivost s námi amatéry ;)

15. úno 2014 12:32 #114493
Odpověď od Bong
Moderátor
Z pohledu validátoru je to kód, který vidíte třeba vy v prohlížeči, stačí tedy kliknout pravým tlačítkem a zvolit: Zobrazit zdrojový kód stránky..Další vazby na konkrétní subory a umístění vám pomůže rozlousknout například doplněk FIREBUG pro FF

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

16. úno 2014 16:58 #114517
Odpověď od Pavel Libertas
Začátečník
Moc děkuji Bongu, výrazně jste mi pomohl se trošičku orientovat. Přiznám že to bude ještě dlouhá cesta se dopátrat co a jak ale baví mě to. Navíc zásluhou lidiček jako vy kteří tomu rozumí a má neskonalou trpělivost s námi amatéry je to ještě lepší.

Ještě jednou vřelé díky ;)

Powered by Fórum