Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Hack joomly

08. led 2014 16:28 #113645
Odpověď od Lukáš Čermák
Začátečník
Dobrý den,

taky teď na jednom webu řeším úplně stejný problém. Existuje nějaký nástroj, nebo něco, čím by se dalo prohledávání automatizovat? Na webu se nedělala žádná záloha, takže není ani s čím porovnat.

Je nějaká naděje to dát zase dohromady?

Díky, čermy

08. led 2014 17:05 #113649
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
vzdy to jde
zalezi, kolik casu si na to vyhradite ;-)
nastrojem je napriklad pspad ci samotny total commander ci jiny, ktery umi hledat konkretni retezec (pokud se nemeni a pokud jiz vite, co hledat)
voditkem vam taky to, kdy byly soubory zmeneny - pokud vite cca, kdy byl hack, pak se da podle toho taky jet (pokud jste na webu dlouho nic nedelal, tak budou mit aktualnejsi datumy)
pak dobrym pomocnikem je access a error log ze serveru/hostingu
porovnavat muzete podle te joomly, kterou si stahnete z oficialniho webu

necekejte, ze tuto "detektivni" praci za vas udela nejaky nastroj na tri kliknuti - najit zpusob nakazy, duvod pruniku, a pak cele vycistit je rucni prace na hodinu (lepsi pripad a kdyz vite, co a kde hledat) nebo spise na hodiny (kdyz resite prvni hack)

Joomla! pro každého

09. led 2014 14:01 #113672
Odpověď od Lukáš Čermák
Začátečník
Mám ještě dotaz. Udělal jsem si novou kompletní instalaci aktuální verze jako mám na zavirovaném webu a nahrál jsem si do ní veškeré komponenty, které jsou na zavirovaném webu.

Je možné smazat základní složky zavirované joomly a nahrát místo toho čísté? Mělo by pak vše fungovat stejně nebo ne? Jelikož data jsou všechna uložena v MySQL. Ponechal bych složku s obrázky a šablonami a tu pak ještě prokontroloval.

Je tato varianta možná? Nebo to celkově stejně nebude k ničemu?

Díky Cermy

09. led 2014 15:32 #113674
Odpověď od Bong
Moderátor
Jestli jsou ty komponenty ve stejné verzi jako na původním webu, mělo by to fungovat.
Případně je možno komponetu na webu zkusit přeinstalovat (klasicky třeba JCE).
I tak si kompletně zazálohujte i ten zavirovaný web, ať máte alespoň nějaký "opěrný" bod.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Lukáš Čermák

Powered by Fórum