Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Viacjazyčný web - presmerovanie položky

16. pro 2013 19:02 #113274
Viacjazyčný web - presmerovanie položky od Ľuboš Kamenický
Uživatel
Pekný deň,
mám v na J!2.5.15 viacjazyčný web, presnejšie v slovenskom a anglickom jazyku. V anglickej verzii stránok mám skrytú jednu položku menu s blogom.

Problém nastáva, ak si užívateľ prezeral web v predchádzajúcom období v anglickom jazyku a klikne na link z Facebooku, ktorý odkazuje na SK položku práve v skytom menu (táto v anglickej verzii stránky neexistuje).

Odkazovaná položka: www.archstyl.com/blog/one-fashion-outlet...ojekte-naozaj-zalezi

Ak užívateľ prezeral stránku v angličtine a klikne na tento odkaz, vznikne odkaz: www.archstyl.com/en/blog/one-fashion-out...ojekte-naozaj-zalezi a na tom vyhaduje stránku 404.

Dá sa to nejak presmerovať na slovenskú verziu toho článku ? Alebo nejaké lepšie riešenie ?

Budem vďačný za každý nápad.

ARCHSTYL architekti - www.archstyl.com
Slovensko - moravská hasičská liga (SMHL) - www.smhl.eu

16. pro 2013 19:54 #113278
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
S takovym htaccessem se da delat veci. Napriklad presmerovat jednotlive stranky, nebo rovnou vsechny 404. Zalezi na vas.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

16. pro 2013 22:05 #113279
Odpověď od Ľuboš Kamenický
Uživatel
Ďakujem za radu, stačilo len trošku postrčiť. Nastavil som presmerovanie v .htaccess a všetko funguje podľa predstáv.

ARCHSTYL architekti - www.archstyl.com
Slovensko - moravská hasičská liga (SMHL) - www.smhl.eu

Powered by Fórum