Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Všeobecné nastavenia - Stránka - v admin - SEO

11. pro 2013 22:11 #113214
Prosím vás mám taký problém, mám Joomla 2.5, vo Všeobecných nastaveniach v administrácii som na Stránke doplnila všetky meta údaje (popis a kľúčové slová, nadpis). Kvôli SEO optimalizácii. Fungovalo to dobre, lebo keď som robila analýzu stránky, tieto údaje mi vypísalo v tej analýze, čiže popis, kľúčové slová. Dnes som si chcela po dlhom čase, že spravím analýzu stránky ale tieto meta údaje: meta popis a meta kľúčové slová sa mi tam nezobrazujú a pritom v nastaveniach uvedené sú. Neviete v čom môže byť problém? Nechápem to, je to dôležité z hľadiska vyhľadávania, v čom môže byť chyba? Ďakujem za každú radu.

11. pro 2013 22:36 - 11. pro 2013 22:38 #113215
Odpověď od Bong
Moderátor
Nejlépe dejte odkaz na vaše stránky a alespoň připište, jaký seo nástroj používáte. Chyba může být jak v nástroji, tak ve vašich stránkách... a pokud meta tagy v hlavičce stránky máte, může vám být nějaký nástroj ukradený. Hlavní je, zda metatagy vidí vyhledávače.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

11. pro 2013 22:59 #113216
Odpověď od Andrea
Nováček
www.asex.sk
a žiadny SEO nástroj nainštalovaný nemám ani tam nainštalovaný nebol, len to čo je pri každej nainštalovanej Joomle. Buď globálne nastavenia stránky alebo hlavné nastavenia. Tam sú kolonky pre nadpis, kľúčové slová a popis. To vypísané mám, ale vyhľadávačom sa to podľa mňa nezobrazuje, dala som si základnú analýzu pre meta a zobrazilo mi to len nadpis stránky tak ako je napísaný v nastaveniach. Popis stránky a kľúčové slová chýbajú (v analýze): tu sa to dá pozrieť:
www.seotools.sk/metatagcheck.php

12. pro 2013 08:36 #113218
Odpověď od Andrea
Nováček
Tak ešte mi napadlo pozrieť sa do zdrojového kódu stránky a zistila som, že tam nie je popis ani kľúčové slová. Takže by som bola rada keby mi niekto poradil, kde upraviť zdrojový kód, neviem to nikde nájsť, pozerala som aj cez FTP ale nenašla som ho. Vie mi niekto napísať kde ho hľadať aby som ho mohla upraviť a pridať tam tie kľúčové slová? Ďakujem.

12. pro 2013 09:32 #113219
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
miluju kdyz ma nekdo zakazane kliknuti pravym tlacitkem, jako by o bylo nejak slozite to obejit, ale k veci, klicove slova tam nejake mate, popis taky.
Code:
<meta name="keywords" content="Asex" /> <meta name="rights" content="asex.sk" /> <meta name="description" content="Asex.sk" /> <meta name="generator" content="Joomla! - Open Source Content Management" /> <title>Asex, s. r. o. - nízkoenergetické domy, pasívne domy, energetický certifikát, blower door test, termovízia a diagnostika budov – Asex.sk</title>

Ovsem chtelo by to udelat poradne. Navic vam na webu chybi info pro roboty a sitemap.

Meta se vyplnujete bud v globalnim nastaveni nebo pro kazdou polozku nabidky zvlast (Moznosti meta znacek). Ty z globalniho nastaveni najdete v configuration.php pokud se budete divat pres \FTP.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

12. pro 2013 11:07 #113221
Odpověď od Andrea
Nováček
Ale v administrácii toto všetko nastavené mám v globálnom nastavení stránky, písala som o tom vyššie, sú tam aj kľúčové slová aj meta popis, ale nechápem prečo to v zdrojovom kóde nezobrazuje. To isté mám aj v configuration.php, všetko vypísané. V administrácii ku každému článku sa píšu zároveň aj meta údaje, len nechápem prečo sa nezobrazujú v zdrojovom kóde. Kde to mám potom zmeniť? O to mi ide.

Powered by Fórum