Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Problém s instalací - databáze

29. lis 2013 00:21 #112998
Problém s instalací - databáze od Michal
Uživatel
Zdravím,
prosím zkušenější o radu. Při instalaci Joomly! se mi nedaří připojit k databázi. Předinstalační kontrola samé ANO. Databázi jsem v phpmyadminu vytvořit a uživateli nastavil práva. Hlásí mi to: "Nemohu se připojit k databázi. Konektor vrátil číslo: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL". XAMPP běží a MySQL mám vypnutý.

Nevíte, čím by to mohlo být? Díky moc :-)

29. lis 2013 08:48 #112999
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Zapněte také MySQL server. Ten musí běžet.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

29. lis 2013 13:00 #113002
Odpověď od Martens
Návštěvník
Ještě zkontroluj, zda je uživatel, vytvořený v mysql povolen pro přístup k databázi z localhost - tuhle chybu jsem dělal taky.

29. lis 2013 13:43 #113004
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Nějak nechápu, jak můžete vytvářet databázi přes phpmyadmin, když máte server MySQL vypnutý.

30. lis 2013 09:18 #113011
Odpověď od Michal
Uživatel

houbak napsal: Nějak nechápu, jak můžete vytvářet databázi přes phpmyadmin, když máte server MySQL vypnutý.

Omlouvám se, přepsal jsem se, MySQL server mám samozřejmě zapnutý.

Ještě zkontroluj, zda je uživatel, vytvořený v mysql povolen pro přístup k databázi z localhost - tuhle chybu jsem dělal taky.

Uživatel má přístup povolen. I když zvolim uživatele "root" a například testovací databázi "test", tak pořád ta stejná chyba :dry:

Powered by Fórum