Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Přesun stránek -> Joomla neinstaluje komponenty

13. lis 2013 22:21 #112595
Dobrý den,

pracuji na stránkách, které byly přesunuty na jiný server, běží na nich nejnovější J 2.5. Přestala bohužel fungovat poté instalace rozšíření. První část problému jsem vyřešil tak, že v configuration.php byla zlá cesta k
Code:
public $tmp_path = '...'; public $log_path = '...';
Tu jsem doplnil. Správnou cestu jsem si našel pod
Code:
Stránky - Systémové informace - Informace o PHP
Přesto při instalaci mi vyskočí hláška
Code:
JFolder::create: Could not create directory Plugin Install: Failed to create directory
Tohle lze jen dočasně vyřešit tím, že práva souborů a složek nastavím na 777. Takto ovšem permanetně práva mít nechci. Nevěděl by někdo jak na to aby mi to konečně správně instalovalo bez měnění práv? Díky za pomoc

13. lis 2013 23:46 #112596
Odpověď od Bong
Moderátor
To je pořád dokola. Pro přesun použijte nějaký nástroj (Akeeba Backup + kickstart) a tyto problémy budou minulostí.

Váš hosting má problém s vlastnictvím složek a souborů. Změnit CHMOD není řešení.

Co můžete udělat:
Přesunout stránky znova, tak jak je zmiňováno výše.
Opravit vlastnictví "kouzelným tlačítkem" v administraci hostingu.
Zkusit zapnout FTP vrstvu.
Stáhnout všechny složky a soubory na PC. Uložit do ZIPu, tento nahrát zpět na prázdný web a rozbalit.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum