Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla! - přesun (migrace) na nový webhosting.

22. zář 2013 10:28 #111281
Dobrý den,

na netu jsem si prošel nespočet návodu, jak překopírovat Joomlu z jednoho hostingu na druhý.
Také jsem zkoušel utility pro migraci například Akeeba Backup apod.

Takže můj problém:

Akeeba bohužel nemohu nainstalovat, jelikož na prvním webhostingu se používá starší verze PHP.
A u ostatních ani nevím, jak postupovat. (resp. Jaký je postup při využití nějakého podobného modulu na backup & restore). To jako pak musím na novém webhostingu nainstalovat čistou Joomlu ve stejné verzi. a pak nainstalovat první aplikaci tedy nějaký ten backup modul a poté zadat restore a najít uložený backup z té předchozí verze?
Nicméně vydal jsem se nakonec klasickým postupem tedy Kopírování přes FTP všech složek a samozřejmě vyexportování databáze.

Po nahrátí na novy webhosting a import databáze a následná úprava configuration.php souboru, se mi nedaří spustit webové stránky, ani Administrátorské rozhraní.
Prostě to vyskočí v tomto znění: 404 - Kategorie nebyla nalezena.
a Administrátorské rozhraní je jen bílá plocha.

Někde jsem četl že je to způsobeno rozdílnou verzí MySQL a že problém může být zde.

Vážně už nevím jak to dál řešit, proto se zkusím optat zde.
Předem díky za jakékoliv nápady... :)

22. zář 2013 11:29 #111282
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Těch příčin může být několik ... od neuplného překopírování všech souborů, přes špatně importovanou databázi, špatně upravený configuration.php, až po webhosting, který má problém s Joomlou.

Být vámi, tak řeknu někomu, kdo má s přesunem Joomly na jiný hosting už nějaké zkušenosti. Ušetří vám to spoustu času...

22. zář 2013 12:36 #111283
Odpověď od Bong
Moderátor
Čímpak a jak jste soubory přes FTP kopíroval? Jakou verzi Joomla vlastně chcete přesunovat? Jaká verze PHP a MySQL tam běží? Nějak se mi nechce věřit, že Akeeba Backup nejde nainstalovat tam kde běží J2.5

Dáte-li podrobnější informace, je možné dát i nějakou radu, jinak stále platí možné problémy popsané v předchozím příspěvku.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

22. zář 2013 13:12 #111285
Odpověď od Tomáš Holík
Uživatel
informace z phpMyAdmin:

databázový server:
5.5.30-30.2 (starý)
5.6.13 (nový)

webový server:
cpsrvd 11.36.2.4 (starý)
libmysql 5.0.96

apache (nový)
libmysql 5.5.27

A jinak kopíroval jsem to klasicky přes FTP Filezillu, celý adresář. Mám tam všechny soubory, žádnej problém nenastal. A ani nenastal při exportu databáze, nebo při importu databáze.

Ale te´d jsem se všiml, když jsem na titulce v MyAdmin na novém serveru, tak dole ve spod je napsáno s vykřičníkem:
Používaný MySQL modul v PHP je kompilován pro MySQL 5.5.27 a server používá verzi 5.6.13. Používání různých verzí může způsobit problémy.

Tak jestli náhodou tedy fakt nebude problém jen v těch verzích SQL. ?

Ps. jinak já bych to rád udělal přes to Akeeba, ale vážně mi to vždy hodí hlášku, že se to nemůže nainstalovat kvůli staré verzi PHP a to jsem zkoušel jejich obě verze...

22. zář 2013 13:24 #111287
Odpověď od Bong
Moderátor
Mě by spíše pomohlo co vám píše (stará i nová) Joomla samotná v Stránky - Systémové informace

Verze databáze
Porovnávání databáze
Verze PHP
Webový server
Rozhraní mezi Webovým serverem a PHP
Verze Joomla!
Verze platformy Joomla!
User Agent

Aby bylo tyto údaje možné porovnat s požadavky www.joomla.org/technical-requirements.html

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

22. zář 2013 13:41 #111289
Odpověď od Tomáš Holík
Uživatel
Ze starého webhostingu informace mám, ale z nového je mít nemohu, však se nedostanu ani do administrace, natož spustím stránky. nicméně nový server je naprosto v pořádku a připraven i pro Joomlu 3.1, jelikož na stejném serveru mi 3.1 běží a bez problémů (prostě čistá instalace). Tudíž přidám alespoň screen z té 3.1 (bylo by to stejnak to samé jako u té 2.5)

OLD:
[img size=861x336] www.jpeg.cz/images/2013/09/22/PjzCG.jpg [/img]

NEW:
[img size=1038x465] www.jpeg.cz/images/2013/09/22/BHm.jpg [/img]

Powered by Fórum