Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nastavenie v Joomla pre dvojitú registráciu.

19. zář 2013 11:53 #111229
Nastavenie v Joomla pre dvojitú registráciu. od Goroslavomir
Pokročilý uživatel
Potrebujem vytvoriť 2 skupiny registrovanych. Prva skupina (uplny profil) bude mat vsetky prava (prehliadat web a forum, vkladat prispevky na forum, prezerat profily obidvoch skupin), ale ta druha skupina (zakladny profil) by mala obmedzenie v tom, ze pri kliknuti na konkretny "uplny profil" sa mu zobrazia iba udaje, ktore sa vyplnia pri registracii "zakladneho profilu". Mam k dispozii plugyn CB Conditional, takze ten formular sa moze zobrazovat s poliami, podla zadaneho typu profilu. Vedel by to niekto?

19. zář 2013 11:59 #111230
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Tohle mě vždy dostává ... řekněte mi, pro by si někdo registroval pouze základní profil, když si může registrovat úplný profil.

19. zář 2013 12:12 - 19. zář 2013 12:13 #111231
Odpověď od Goroslavomir
Pokročilý uživatel
Jednoducho povedane, aby nemusel zverejnovat svoje osobne udaje v predmetnom rozsahu.

V Uplnom profile budu tieto polia:
- meno
- priezvisko
- adresa
- uzivatelske meno
- email

V Zakladnom profile budú tieto polia:
- uzivatelske meno
- email

Je to rozdiel, nie? Ja mam teraz na webe iba profily, ktore zodpovedaju v tomto pripade tomu Uplnemu profilu. Cez Google Analytics som zistil, ze ludia si na registraciu aj kliknu, ale potom nevyplnia, cize sa opravnene domnievam, ze nie su ochotni poskytnut tieto udaje. Preto chcem poskytnut uroven uzivatelskeho prostredia aj pre nich. Neviem, ci je to dostatocny dovod.

19. zář 2013 12:28 #111232
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Nechte ta dodatečná pole jako volitelná a nemusíte řešit dva profily.

19. zář 2013 12:42 #111233
Odpověď od Goroslavomir
Pokročilý uživatel
To je riesenie pre novy portal a nie zabehnuty. Na zaciatku som si stanovil priority a jednou z nich bolo, aby sa na web dostalo cim menej anonymov, ktorí obsahovo webu skodia, takze som formular na tuto podmienku aj nastavil. Teraz vsak prichadzam o ludi, ktorí by si to mozno len vyskusali v ramci Zakladneho profilu a neskor by sa mohli doregistrovat na ten Uplny profil. Nebolo by vsak korektne, aby profily ludi, ktori uz zverejnili svoju identitu v danom rozsahu boli spristupnené ludom, ktorí by sa teraz zaregistrovali len na Zakladny profil.

21. zář 2013 09:15 #111275
Odpověď od Goroslavomir
Pokročilý uživatel
Tu je riesenie.
1. Vytvoril som Novu skupinu uzivatelov "Host" (Uzivatelia/Skupiny) s Nadradenou skupinou "Public"
2. Pri skupine "Registered" som zmenil Nadradenu skupinu na "Host"
3. Nastavil som (Uzivatelia/Urovne pristupu/Host) na polozky "Host", "Registered", "Manager" a "Super user"
4. (Web/Zakladne nastavenia/Opravnenia) som nastavil pri skupine "Host" polozku Prihlasenie na web na "Povolene"
5. Nastavenia prihlasovacieho formulara cez CB Conditional.

V CB mam nastavene schvalovanie registracie, cize ked mi pride vyplneny formular na Host, tak prepnem manualne registrovaneho na skupinu Host. Este nemam doriesene ako to vykonat automatizovane, ale aj za toto som rad.

Powered by Fórum