Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Inštalácia Joomla na active.24.cz

12. zář 2013 08:44 #110942
Prosím vie mi niekto poradiať ako nainštalovať Joomla na active24.cz? Neviem sa z toho vymotať. Mám prístup do FTP Managera čo je na internete (nie cez total commander) a takto som to ešte nikdy nerobila.
Napravo mám zoznam zložiek len neviem kde tú Joomlu nahrať. Predpokladám, že do WWWRoot. Keď si to otvorím tak tam je nejaký súbor DRead (neviem či to nahrať do tohto) a pod ním default.htm a web.config. Vie mi niekto poradiť ako na to? Keď som si dala prehľadávať súbor aby som to tam hodila, tak môžem len po jdenej položke, takže nechcem sa s tým babrať a potom zistím, že je to zle. Ďakujem za pomoc.

12. zář 2013 08:53 #110944
Odpověď od Bong
Moderátor
Nikdo vám nebrání TC použít, přístupové údaje určitě máte. Vše ostatní najdete v nápovědě webhostingu, včetně možnosti, jak nainstalovat Joomlu jediným kliknutím: www.active24.cz/produkty-a-sluzby/webhos...bu-jednim-kliknutim/

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

12. zář 2013 18:26 #110969
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Instalace Joomla na active24.cz je otázkou pár minut. Hlavně je perfektní, že na server si nahrajete ZIP archív a až tam si ho rozbalíte.

Já používám následující postup:
1) v zákaznickém centru založím server s databází MySQL, PHP safe mode vypnutý
2) do složky www nakopíruji ZIP soubor s Joomla
3) v zákaznickém centru vstoupím do souborového manažeru a rozbalím si instalační ZIP
4) pak již zadáním adresy v prohlížeči provedu instalaci Joomla!

Hotovo.

12. zář 2013 20:23 #110970
Odpověď od Cony
Moderátor

Martin70 napsal: 3) v zákaznickém centru vstoupím do souborového manažeru a rozbalím si instalační ZIP

Stejného efektu lze docílit na jakémkoliv serveru použitím Akeeba Kickstart...

13. zář 2013 10:45 #110982
Odpověď od Andrea
Nováček
Ďakujem pekne, už sa mi to podarilo nahrať cez Total Commander. ALe mám ďalší problém, nechce mi to brať heslá a loginy, nedá sa mi dokončiť inšalácia. Tam kde sa vypisuje databáza..., pritom v phpMyAdmin je databáza vytvorená, netreba tam ešte niečo vytvoriť, lebo ani zadaním správneho loginu a hesla ma to nechce pustiť ďalej, vypisuje: Nemôžem sa pripojiť na databázu. Konektor vrátil chybu: Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL.

Nerozumiem prečo sa nemôže pripojiť k databázi.

13. zář 2013 10:53 - 13. zář 2013 11:01 #110983
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Po zřízení serveru (do 60 min.) přijde z Active24 mail, kde jsou všechna hesla - jak FTP, tak databáze. Tyto zadám a vše proběhne. Dělal jsem snad 40 instalací. POZOR! Pokud smažete obsah serveru a instalujete znovu, je nutné změnit heslo databáze! A většinou se stává (nevím proč), že když si zadáte to původní, tak ho to nebere, musíte si zadat nové, já si to heslo většinou nechávám vygenerovat.

A máte správně nastavené DNS na doméně? I když když začne instalace, tak asi ano. Zkuste si vygenerovat nové heslo databáze v zákaznickém centru.

Powered by Fórum