Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

webserver

15. srp 2013 16:41 #110055
webserver od zbynek
Pokročilý uživatel
Zdravim vsechny joomlaky,

jdu s takovym trosku off topic dotazem. Resim takovou vec a potreboval bych objektivni nazor.
Je xampp balik vhodny pro provoz firemniho intranetu? Navstevnost muze byt relativne velka.

Na netu jsem nasel nejake ofiko doporuceni primo od apachefriends a tam rikaji, ze ne. Z hlediska bezpecnosti a nejakeho nastaveni a urceni spise na testovani na lokalu.

Vsechny konfiguraky jsou take smerovany na localhost coz je asi taky problem a ani me ty konfiguraky nechteli poslouchat. A i podivne se chovala sablona s tim ze blbnul font.

Budu to provozovat ve virtualu ve w2008 server r2 standard.

15. srp 2013 16:51 #110057
Odpověď od Cony
Moderátor
XAMPP je balík vše v jednom, pokud konfiguracím rozumíte, myslím že je jedno, jestli použijete hotový balík a zkontrolujete konfigurace, nebo jestli nainsatlujete vše zvlášť.

Pokud tomu trochu rozumíte, možná bych doporučil zkusit místo Apache nasadit nginx, na Windows se mi to poměrně vyplatilo co se týče rychlosti.
Poděkovali: zbynek

15. srp 2013 17:04 #110058
Odpověď od zbynek
Pokročilý uživatel
Rozumim tomu tak, ze si musim co nevim vygooglit nebo zkusit starsiho kolegu, ktery si neco malo pamatuje. Nicmene ten vas navrh je asi zajimavy, kdyz s tim mate zkusenost zkusim vygooglit ...

15. srp 2013 17:20 #110059
Odpověď od Cony
Moderátor
Mrkněte sem . A spouštění nginx a php jako služby jsem řešil tímto .
Poděkovali: zbynek

15. srp 2013 18:17 #110060
Odpověď od zbynek
Pokročilý uživatel
nasel jsem Microsoft Web Platform Installer 4.6 kde si clovek vybere joomlu a s ni se auto nainstaluje vse potrebne. Pouziva misto apache MS IIS webserver, ktery je podle wikiny druhym nejpouzivanjesim webserverem. Toto se mi zda jako takove asi nejkompaktnejsi reseni. Jde mi hlavne o to aby to bylo co mozna nejkompaktnejsi a MS friendly bez nutnosti slozite konfigurace. Ma nekdo s timto zkusenost? Jestli to chodi dobre ?

15. srp 2013 18:55 #110061
Odpověď od zbynek
Pokročilý uživatel
Nebo Wamp?

Powered by Fórum