Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Migrace Joomly, problem s databazi

13. srp 2013 16:08 #110009
Migrace Joomly, problem s databazi od Jakub
Začátečník
Zdravim, migroval jsem joomlu na jiny hosting (jinou domenu). Postupoval jsem podle navodu a myslim, ze se povedlo. Mam vsak jeden problem a to meta description a keywords. I kdyz ho v backendu zmenim, stale se pouziva ten stary. Prolezl jsem databazi a opravdu je vsude ten stary a zmena v Global configuration na to vliv nema. Da se to nejak globalne opravit, nebo to musim rucne prepsat v databazi?

Dekuji za odpoved.

13. srp 2013 17:17 #110013
Odpověď od Bong
Moderátor
A stránky jste přesunoval jak? Podle jakého návodu? Použil jste pro zálohování Akeeba Backup a následně zálohu nainstaloval pomocí Kickstart?

Meta description a keywords, které zadáváte v Globálním nastavení se do žádné databáze neukládají, ty jsou v konfiguračním souboru. Takže o jaké meta description a keywords se vám jedná? O ty v článcích? Používáte nějaké rozšíření pro SEF URL?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. srp 2013 18:21 #110018
Odpověď od Jakub
Začátečník
Postupoval jsem podle tohoto navodu:

forum.joomla.org/viewtopic.php?t=187461

Jedine, kde tu strarou meta description a keywords muzu najit je databaze. Z globalniho nastaveni to vubec nebere.

13. srp 2013 18:48 - 13. srp 2013 18:50 #110019
Odpověď od Bong
Moderátor
Vám není divné, že je ten návod 6 let starý a pro první verzi Joomly? Ne, že by v principu nemohl fungovat, ale neřeší například přenos případných rozšíření třetích stran a další možné problémy.

Staré stránky kompletně zazálohujte pomocí Akeeba Backup a vytvořenou zálohu nainstalujte pomocí Kickstart.. Videonávody a vše potřebné: www.akeebabackup.com/videos.html

Mimochodem, o jaké verzi Joomly se bavíme? Co tam tedy máte za SEF rozšíření? O jaké meta description a keywords se vám jedná? Odkaz, kde je možné stránky vidět?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

14. srp 2013 17:04 #110026
Odpověď od Jakub
Začátečník
Na stari jsem moc nehledel a asi jsem mel. Byla to moje prvni zaloha a tento navod mi prisel pouzitelny. U vetsiny veci, je lepsi zalohovat vse rucne nez pres nejake programy. Aspon to je moje zkusenost. Ale tady jsem asi prestrelil. Zkusil jsem zpatky nahodit stare stranky, ale z nejakeho duvodu se mi nezobrazuji floorscrubbersnewyork.com/ takze ani nemuzu udelat zalohy spravne.

Jinak ted stranky bezi zde www.floorscrubberrepairtoronto.com/

Vse v podstate funguje tak jak ma, jen kdyz se podivam do configuration.php je tam meta description spravne:

public $MetaDesc = 'Welcome to FLOOR SCRUBBER REPAIRS TORONTO, a division of Priced Right Cleaning Equipment Inc. We are your best source for top quality floor cleaning equipment, service, parts and accessories. In association with our Canadian and U.S partners, FLOOR SCRUBBER REPAIRS TORONTO remains the leading provider of low price, high quality, new and refurbished floor cleaning equipment and service.';

Ale kdyz si vyjedete kod homepage, je tam stale ta stara description, ktere se nemohu zbavit.

<meta content="Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** onNew & Used Floor Machines ...Large selection. All makes and modelsavailable."

Jedna se o Joomla! 2.5.6 a SEF rozsireni nemam zadne, pouzivam pouze plugin SEOSimple, ktery ale bere meta description z globalniho nastaveni.

Toto je jeste vypis z databaze:
INSERT INTO `jos_categories` VALUES(10, 52, 1, 17, 18, 1, 'floorscrubberrepairtoronto-com', 'com_content', 'floorscrubberrepairtoronto.com', 'floorscrubberrepairtoronto-com', '', '', -2, 0, '0000-00-00 00:00:00', 1, '{"category_layout":"","image":""}', 'Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** on\r\nNew & Used Floor Machines ..', 'Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** on\r\nNew & Used Floor Machines ..', '{"author":"","robots":""}', 42, '2013-07-12 12:21:38', 42, '2013-07-12 13:54:38', 0, '*');
INSERT INTO `jos_categories` VALUES(11, 53, 1, 19, 20, 1, 'floorcleaningmachinerentaltoronto-com', 'com_content', 'floorcleaningmachinerentaltoronto', 'floorcleaningmachinerentaltoronto-com', '', '', 1, 0, '0000-00-00 00:00:00', 1, '{"category_layout":"","image":""}', 'Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** on\r\nNew & Used Floor Machines ...Large selection. All makes and models\r\navailable.', 'Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** on\r\nNew & Used Floor Machines ...Large selection. All makes and models\r\navailable.', '{"author":"","robots":""}', 42, '2013-07-12 12:35:19', 42, '2013-07-12 14:31:33', 0, '*');
INSERT INTO `jos_categories` VALUES(12, 58, 1, 21, 22, 1, 'floorscrubberrepairtoronto', 'com_content', 'floorscrubberrepairtoronto', 'floorscrubberrepairtoronto', '', '', 1, 0, '0000-00-00 00:00:00', 1, '{"category_layout":"","image":""}', 'Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** on\r\nNew & Used Floor Machines ...Large selection. All makes and models\r\navailable.', 'Floor Scrubbers, Parts, Rentals, Service & Repair! - **Best Prices** on\r\nNew & Used Floor Machines ...Large selection. All makes and models\r\navailable.', '{"author":"","robots":""}', 42, '2013-07-12 14:17:58', 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, '*');

Vsude ta stara meta description.

14. srp 2013 17:42 - 14. srp 2013 17:52 #110029
Odpověď od Bong
Moderátor
Přidejte si do souboru hosts v c:\windows\system32\drivers\etc\ řádek:
184.168.182.1 floorscrubbersnewyork.com
po spuštění prohlížeče se na staré stránky dostanete.

Nainstalujte Akeeba Backup, vytvořte zálohu. Pak můžete stránky bezproblémově přenést na nový web.

Až budete mít hotovo, můžete pokračovat, začněte aktualizací Joomly a všech rozšíření... mimochodem na starých stránkách máte ty meta taky poťapané a ten plugin bych být vámi nepoužíval, dost dobře nevidím k čemu vám je.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jakub

Powered by Fórum