Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Optimalizace vzhledu

23. čvc 2013 16:15 #109521
Optimalizace vzhledu od Worech
Návštěvník
Zdravím všechny Joomany,
potřeboval bych poradit s následujícím, kdybyste byl někdo ochoten, předem tisíceré díky.

Mám poupravenou šablonu, kterou používám na stránce wlese.cz. Mým cílem jest, aby "header" a vertikální menu zůstávalo na místě, zatímco obsah scrolluje. Podařilo se mi toho dosáhnout přes position fixed a nastavení z-indexu. U headeru jsem vytvořil přes editor vlastní html "modul". Na monitoru paráda (takhle jsem si to představoval), na mobilních zařízeních nikoli. Tam to dobře pracovalo v okamžiku, kdy scrolloval celý obsah, nyní se mi menu přelévá do obsahu. Tuším, že to bude (možná) strašně jednoduché, ale přes tři večery si nad tím marně lámu hlavu.
Budu rád za radu.

02. srp 2013 01:31 #109761
Odpověď od Worech
Návštěvník
FAKT to nikdo nevíte?

02. srp 2013 07:52 #109762
Odpověď od Karri
Návštěvník
To není o tom, že by nikdo nevěděl, ale spíš se nikomu nechce řešit vaši šablonu.

Obecně, je hezké, že jste zafixoval header, ale pokud chcete, aby šablona dobře vypadala i na menších viewportech, musí být konstrukce šablony taková, aby to umožnila.

02. srp 2013 08:08 #109763
Odpověď od Worech
Návštěvník
Tož děkuji, zkusím jinak - existuje nějaká možnost zadání podmínky, která by v případě zjištění např. mobilního zařízení přehodila šablonu na víceméně totožnou, nicméně bez fixovaných prvků?

02. srp 2013 09:03 #109764
Odpověď od Worech
Návštěvník
Ok, found myself - řešení může být zde: extensions.joomla.org/extensions/mobile/mobile-display/22556

Powered by Fórum