Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Optimalizace vzhledu webu

14. čvc 2013 21:23 #109280
Optimalizace vzhledu webu od Jakub Čuřík
Uživatel
Dobrý večer. Je mi 16 let a dělám si na joomle běžící web. Vytvořil jsem si šablonu v Artisteeru 4 ale i přes to, že mám v nastavení povolen responsivní mód, stránky na mobilu nejsou moc dobré, stejně jako na velkých monitorech. Koukněte sem.
Poradíte mi jak web optimalizovat pro různá rozlišení? Kudlanka a brouk má bít vždy na kraji monitoru. Pokud máte Mozillu Nightly nebo můžete "zkoumat prvek", koukněte na tlačítka ve vertical menu v rozlišení 320x... nebo něco takového, je vidět jak jsou v pruhu vedle sebe víckrát. Proč?
Díky za případnou pomoc.
Jakub

14. čvc 2013 23:08 - 14. čvc 2013 23:32 #109282
Odpověď od Bong
Moderátor
Brouci jsou ve FF i IE (vše poslední verze) na okraji monitoru. Na mobilu se zobrazuje vše normálně (nemáte tam žádný obsah, není vcelku co zobrazit). Monitory s rozlišením 320x... nebyly v posledních 30 letech ve výrobním programu žádné firmy (a to ani v SSSR).

Nechcete nám upřesnit čím, kdy a jak se na stránky díváte, kdy se chyba vyskytne a případně přidat screen?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. čvc 2013 08:46 #109286
Odpověď od Jakub Čuřík
Uživatel
Jsem na mobilu a příloha nefunguje, až se dostanu k pc, pošlu screenshoty.Vedle dvou tlačítek jsou na mobilu kopie. Ty tam být nemají. Na rozlišení 1920x... nebo jak přesně to je, se začínají pozadí opakovat. Musím ho zvětšit a prvky v hlavičce nejsou na okraji. Ve firefoxu můžete otestovat přes prozkoumat prvek pak v liště dole dole v prvém rohu jsou různé ikony. 3D atd... Tak na tu ikonu znázorňujicí různá rozlišení. Myslím, že by to mělo fungovat.
Děkuju

15. čvc 2013 14:30 - 15. čvc 2013 21:37 #109293
Odpověď od Bong
Moderátor
Tím, že obrázek pozadí zvětšíte nic nevyřešíte, vždy se najde někdo s ještě vetším monitorem :-), musíte zvolit jiné řešení: www.jakpsatweb.cz/pozadi.html

Namísto prozkoumávání prvku si nainstalujte Firebug, dozvíte se více o své šabloně. To co vás praští do očí jako první bude, že vám na webu chybí css soubory, takže šablona nemůže pracovat správně...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum