Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Webový portál pro 14 krajů - jak to řešit?

08. čvc 2013 10:03 #109075
Zdravím všechny joomla odborníky a nadšence,

řeším tu takový zapeklitý problém.

Zvažuji spuštění projektu, který bude mít krajské mutace s různými články a obsahem, vzhledem. Tematicky budou ale weby jednotné.

Tento problém jsem již dříve řešil a je trošku zapeklitý. Dřívější řešení spočívalo v samostatné instalaci joomly na x webech, kam se vkládal regionální obsah a obsah, který byl stejný se tam vkládal přes RSS.

Počítám, ale že to není nejlepší řešení. Viděl jsem i nějaké komponenty, které weby propojí nebo simulují více domén, ale zde se docela bojím děr.

Chci se zeptat zda s tímto máte zkušenost, případně co byste mi poradili?

Hlavní parametry co by řešení mělo splňovat je:

- jednoduchost administrace, správy a upgradu
- stabilita řešení

Předem děkuji za radu.

Marek Čech

08. čvc 2013 10:54 #109080
Odpověď od Cony
Moderátor
Na "simulování" více domén těžko budete hledat nějakou díru. V podstatě jde jen o to, že v rámci hostingu nasměrujete všechny domény do stejného prostoru, a v Joomle pak již jen nějakým principem musíte rozhodnout, který obsah zobrazit. např. free komponenta Virtual Domains toto umí. Jen nevím kolik webů takto chcete "smíchat", aby jste pak nezjistil že administrace je absolutně nepřehledná, protože v ní prostě máte spoustu věcí...

15. srp 2013 16:44 #110056
Odpověď od Wild_man
Uživatel
kdyby to někoho zajímalo, tak současný stav tohoto projektu je takovýho

běží na poslední joomle na jednom systému
šablona od rockettheme
je tam velké množství kategoriíí a menu kvůli jednotlivým krajům atd s čímž jsem počítal
každý kraj má svojí šablonu kam jsem přidal parametr, který mi do suffixu modulů dává například -plzen podle toho pak přiřazuju moduly do konrkétních pozic, které jsou pouze v určité šabloně (vyhnu se tak problémů že se to bude míchat a je to i docela přehledné)
na domény jsem našel jednoduchý plugin, který umí schovat hlavní doménu a podstrčit jí alias + šablonu, který je na ní nasměrovaný a chová se to pak jako by to byla jiná joomla na jiné doméně, trošku to blbne s ArtioSEFem ale dá se to tam nastavit, což jsem čekal

o víkendu to budu spouštět na živo, tak pak pošlu info jestli se to totálně po. nebo jestli to frčí

PS: na locale se to načítalo trošku dýl, ale to přikládám stáří serveru, na kterém to testuju, uvidím, jak to bude probíhat tam i po zapnutí cachingu, hosting jsem na to připravil tak to budeme společně sledovat

01. zář 2013 11:45 #110529
Odpověď od Wild_man
Uživatel
Ahoj všem,

aktuální stav projektu je, že jsem musel přejít z toho jednoduchého pluginu na komponentu Virtual Domains, která zatím vypadá v pohodě. Ten jednoduchý model tam dělal nějakou chybu v php že $this->params bylo prázdné, neodhlalil jsem v čem byl problém tak testuji jiné řešení

dva nějvětší problémy na které jsem zatím narazil

- komponenta virtual domains automaticky přepisuje šablonu pro celou doménu, čili pokud například z menu kliknu na část webu, která by už měla mít šablonu jiného regionu, která je přiřazena k položce menu tak se šablona nezmění, jediné úskalí, které z toho plyne je, že jednotlivé portály budou mezi sebou muset odkazovat absolutními url

- druhý velký problém, se kterým jsem počítal je SEF, vzhledem k tomu, že některé články nebo sekce jsou stejné nebo se na některé články či sekce odkazuje z více míst vzniká velké množství duplicit, ty bohužel nemůžu odstranit nastavením v Joomsefu - Ignore multiple source protože by pak zase ten web nefungoval (především homepage apod), koukal jsem i na další komponenty na SEF ale nikde není přímá podpora více domén, máte s tím někdo zkušenost? ... zatím nejlepší řešení je přepisování a zamykání špatně vytvořený odkazů, což je velmi zdlouhavé

01. zář 2013 21:42 #110550
Odpověď od Cony
Moderátor
Ono to oboje souvisí. Virtual domains řeší jen polovinu problému, tedy to, když zadáte nějakou doménu, aby se zobrazil správný obsah. Neřeší už ale routování, tedy to aby se odkazy v menu, obsahu apod. nasměrovali na správnou doménu. Joomla sama o sobě nepodporuje routování na více domén, proto to zřejmě nepodporuje žádná SEF komponenta.

V podobném případě jsem si poradil vlastním pluginem s routovacími pravidly (pro inspiraci se podívejte jak je udělán plugin Language filter). Fígl pak je v tom, přidat do SEF url na začátek nějaký dostatečně složitý řetězec pro každou doménu, který pak hromadně nahradíte v události onAfterRender.

Powered by Fórum