Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

sprava prihlasenych uzivatelu

18. čvn 2013 09:16 - 18. čvn 2013 09:24 #108662
sprava prihlasenych uzivatelu od zbynek
Pokročilý uživatel
Dobry den,

prave resim jak spravne pracovat s prihlasenymi uzivateli. Vyuzivam pro to modul mod_login, ktery pracuje soucasne s protokolem LDAP. Po vytvoreni uctu noveho uzivatele novym uzivatelem, mi ale nefunguje zaslani autorizacniho emailu pro overeni proklamovane identity daneho uzivatele. Sprava na mail jednoduse neprijde.

V back endu pak pouze staci uzivatele povolit, ale tim si neoverim ze dany uzivatel je prave tim za koho se vydava.
Prave ta autorizace pres email toto nastavi automaticky jestli se nepletu? Je to tak?

Predem moc dekuji za rady/napady.

18. čvn 2013 10:58 #108667
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
kdyz to mate proti LDAP serveru, tak tam snad mate nejake uzivatelske ucty + hesla
a pokud se clovek s danym uziv. jmenem a heslem prihlasi do joomly, tak jej nemusite overovat, protoze je jiz overenym na tom LDAPu, ne?

Joomla! pro každého

18. čvn 2013 11:32 #108669
Odpověď od zbynek
Pokročilý uživatel
Jde o registraci noveho uzivatele a nastaveni prav pristupu k urcitym sekcim pro urcitou skupinu uzivatelu.

Jde mi z toho hlava kolem ... :(

18. čvn 2013 11:35 #108670
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
A jaký používáte LDAP server?

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

18. čvn 2013 11:44 #108671
Odpověď od zbynek
Pokročilý uživatel
V joomle jsem nasel plugin s nazvem: Authentication - LDAP.

Jinac nevim kde je fyzicky nebo ceho je soucasti server LDAP v ramci xampp baliku nebo instalace joomly.

18. čvn 2013 11:54 #108672
Odpověď od Cony
Moderátor
No to máte zamotané. LDAP server není součástí Joomly ani Xampp. Opravdu potřebujete ověřování LDAP? Pokud Vám jde o ověření emailu, stačí Vám přeci klasické Joomla ověřování vůči databázi...

Powered by Fórum