Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Modul Joomla a PHP

09. čvn 2013 19:41 #108391
Modul Joomla a PHP od Martin Tomaško
Zabanovaný
Zdravím.

Vytvořil jsem si kód modulu, který na začátku obsahuje definici funkce v PHP.

Když tento HTML kód s tím PHP nakopíruji do zdroje pro modul v Joomle, tak mi Joomla označí blok s funkcí PHP jako komentář, čím ho vyřadí a tudíž to nefunguje.
Takže asi se musí PHP vložit někam jinam. Poradí mi někdo kam? A potom v HTML kódu můžu vkládat PHP kód pro změnu vlastností formátování objektů apod stejně jako v běžných webech vytvořených pomocí HTML? Nebo se na to také musí jít jinak?

Děkuji za radu.

Martin

09. čvn 2013 20:15 #108392
Odpověď od Bong
Moderátor
Jestli chcete vložit kód do Joomla modulu: Coding & Scripts Integration

Jestli píšete vlastní modul: J2.5:Creating a simple module

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

28. čvn 2013 19:50 #108961
Odpověď od Martin Tomaško
Zabanovaný
Pro ty, kteří nechtějí programovat nový modul je tady rozšíření pro Joomlu FLEXI CUSTOM CODE. Po instalaci si stačí vytvořit nový modul, z nabídky vybrat onen FLEXI CUSTON CODE modul. Poté v editačním okně modulu (velký obdélník na pravé straně) vložíte kód, který může obsahovat HTML, CSS,PHP A JavaScript. Jedinou nevýhodou je, že nevidíte výsledek přímo v editačním okně, ale musíte si modul zobrazit na svém webu.

Ke stažení zde:

extensions.joomla.org/extensions/edition...ode-in-modules/15251


Možná bude i nějaké lepší rozšíření, já našel tohle, pokud víte o jiném, dejte vědět.

Martin

Powered by Fórum