Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Uzamčení souboru configuration.php

01. čvn 2013 09:44 #108163
Uzamčení souboru configuration.php od Vojtěch Doskočil
Uživatel
Dobré ráno všem,

obracím se na Vás všechny s dotazem - stáhl jsem si pro svůj web novou free šablonu. Jenže když se podívám do systémových informací a následně na práva složek, tak vidím, že mi nelze měnit soubor CONFIGURATION.PHP

Co je kde špatně? Musím někde něco nastavit? Nebo to tak má být? :-/

Moc díky za odpovědi.

01. čvn 2013 10:05 #108165
Odpověď od Bong
Moderátor
A jak to souvisí s tou šablonou? Nejdou vám provádět změny třeba v Globálním nastavení, nebo máte jiný problém?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

01. čvn 2013 10:21 #108166
Odpověď od Vojtěch Doskočil
Uživatel
Chtěli bychom na tu stránku vkládat reklamní bannery, ale nemůžeme se probojovat ke zdrojovému kodu stránky. Poradíte, prosím, jak vložit reklamní banner a trochu ho upravit?

01. čvn 2013 10:56 #108167
Odpověď od Bong
Moderátor
Reklamní banner vložíte do stránek celkem snadno. Buď použijete vestavěnou komponentu a modul Bannery, které najdete přímo v Joomle, nebo můžete například kód banneru vložit přímo do modulu Vlastní HTML a modul pak následně zveřejnit dle potřeby. dále je možno použít nějaké rozšíření pro bannery .

Prostě možností máte dost a není nutné se hrabat v kódu Joomly, nebo šablony. Jestli ale máte na mysli, že šablona neobsahuje vámi požadovanou pozici pro umístění modulu s bannerem, je to trochu jiná věc.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

01. čvn 2013 13:28 #108170
Odpověď od Vojtěch Doskočil
Uživatel
Já se ale potýkám s problémem, že vůbec nedokážu ten banner zobrazit, ani vložit. Prostě mi to celé nejde. A jsem z toho celkem zmatený. Asi to prostě dělám celé blbě. Firma, které chci udělat reklamu mi vygeneruje tohle:

<script type="text/javascript" src=" www.dovolena.cz/banner.php?w=250&h=250&aid=1809&cid=3388 ">,

a to já mám vložit kam? Oni mi totiž nenabízejí možnost uložit obrázek banneru, ale tohle je odkaz na banner na stránkách www.dovolena.cz ..

Jsem z toho jelen.. :-/

01. čvn 2013 18:42 #108174
Odpověď od Bong
Moderátor
Já jsem jelen z toho, jak to z vás leze...

Vložit kód můžete libovolně do obsahu Joomly. Tedy klidně do článku, nebo třeba zmiňovaného modulu Vlastní HTML. Pokud vám kód nejde vložit, hledjte zde na fóru, nebo rovnou v nastavení Joomly či editoru (filtrování textu).

Seznamte se s prací a ovládáním Joomly. Je to CMS, tedy není to o hrabání se v kódu šablon a podobně.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum