Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vývojová vs. produkční verze webu

30. kvě 2013 11:53 #108097
Vývojová vs. produkční verze webu od Jiří
Začátečník
Zdravím,
mám vytvořené webovky, které v současné době obsahují první část z celkových pěti. Do teď jsem změny na tomto webu dělal tak, že jsem si vše připravil na localu a poté nahrál na server. Následně jsem začal tvořít na localu druhou část těchto stránek, kterou ale nechci zveřejnit dokud nebude hotová, což jsem řešil tím, že jsem si opět změny v první části tvořil na localu a po natažení na server jsem jen zneplatnil odkaz na druhou část.
Nyní jsem ale v situaci, kdy si ten člověk, pro kterého dělám stránky, chce provádět část změn na webu sám. Tím ale ztrácím přehled o změnách a ve chvíli, kdy přehraju upravenou verzi z localu na server, tak přijdu o změny provedené tím člověkem na serveru.
Jak tohle kdo řešíte? Nenpřišel jsem zatím na žádný systém, který by mi vyhovoval a kterým bych udržel změny pod kontrolou.

To jen tak na odlehčenou do diskuze ;-) :-)

30. kvě 2013 14:32 #108103
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
moznosti je mnoho, zalezi, jake zmeny delate vy a jake dela majitel a proc nedostane cely web rovnou
je rozdil, zda menite soubory, ci databazi, ci nastaveni, ...

Joomla! pro každého

30. kvě 2013 16:31 #108112
Odpověď od Jiří
Začátečník
No ze strany majitele jde o změny novinek, přidání fotogalerií a občas nějaká ta změna v textu. Web nemůže dostat celý, jelikož jej postupně vytváříme, jak se rekonstuuje podnik.

31. kvě 2013 06:19 #108120
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
ok, takze uzivatel nahrava fotky (soubory) a meni clanky (databaze)
v tom pripade doporucuji, pokud nechcete mit praci s tim, ze budete neustale predelavat jeho zmeny do sve domaci novejsi verze (ono to zase tak dlouho netrva zkopirovat cast DB, kde jsou clanky a par souboru z ftp), tak sve zmeny delejte na stejnem webu

Joomla! pro každého

31. kvě 2013 07:25 #108121
Odpověď od Jiří
Začátečník
No, nechci změny dělat přímo na produkční verzi, takže jsem to vyřešil tak, že jsem vytvořil subdoménu test, kde budu mít vývojovou verzi webu a uživatel bude dělat změny na tomto testu. Po změně mě vždy kontaktuje a já přetáhnu test na produkční verzi. Tím to budu mít pod kontrolou.
Zajímalo mě právě, jak to kdo řeší. Třeba má někdo vychytanější systém ;-) :-)

31. kvě 2013 07:43 #108123
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
jde to resit i synchronizaci, ale to je dost komplikovanejsi
to se vam opravdu chce neustale kopirovat casti DB a x souboru napr 1x denne?
nebo je takovy problem pro uzivatele tyden pockat, a pak dostat cely web?

jen tedy nevim, proc nechcete pracovat primo na produkcnim webu (sablonu si odladite ve stavu "jen pro prihlasene/jen pro adminy/...", komponenty a podobne nahrajete jen 1x a pak je nastavite, pripraveny obsah naimportujete primo do DB atd. a proste odladene veci budete postupne zverejnovat)
pripadne si to u sebe na localu pripravte/naucte/ozkousejte/... a pak to rychle a bezbolestne provedte na ofic. webu

Joomla! pro každého

Powered by Fórum