Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Zapnutá ftp vrstva

11. úno 2013 21:55 - 11. úno 2013 22:00 #103896
Zapnutá ftp vrstva od Stanley100
Začátečník
Zdravím, z joomla 3.0.2 som po rade na tomto fóre presedlal na joomlu 2.5.8, avšak nakopilo sa mi tu viac problémov, ktoré som predtým nemal a neviem si s nimi rady. Najprv som inštaloval komponenty s vypnutou ftp vrstvou s tým že som menil chmod adresárov, ktoré hlásili chyby. Bol som úspešný, avšak pri každom pokuse o zmenu alebo vymazanie toho adresára som musel kontaktovať hosting (lebo som nebol vlastníkom). Odporučili mi inštalovať všetko so zapnutou ftp vrstvou, no keď som chcel v globálnej konfigurácii nastaviť FTP vrstvu a uložiť, napísalo hlášku:

JFTP: :write: Bad response
Could not save data. Error: Could not write to the configuration file

Zmenil som chmod configuration.php na 777 alebo 770 ale nič sa nezmenilo. V prípade že som skúsil nainštalovať napr. slovenčinu cez extensions/language manager, vypísalo hlášku:

JFTP: :write: Bad response
Install path does not exist

Tiež som skúšal nakopírovať zbalenú slovenčinu do súboru /tmp a odtiaľ to nainštalovať prostredníctvom inśtalácie z priečinka, no neúsešne, neviem teda či tento postup inštalácie so zapnutou ftp vrstvou je správny.
FTP vrstvu mám nastavenú takto:

FTP Host: webftp.gigaserver.cz (skúšal som aj doménawebu.sk, aj 85.118.128.12 čo uvádza hosting ako alternatívny ftp server)
FTP Port: 21
FTP Username: doménawebu.sk_1
FTP Password: heslo
FTP Root: /www/doménawebu.sk (skúšal som aj /doménawebu.sk)

Naozaj si neviem rady, pri čítaní podobných fór som našiel info o možnom riešení úpravou safe mode ale súbor php.ini som nikde nenašiel a celkovo sa o tejto téme veľa nepíše, je to prakticky prvý krok a už s tým si neviem rady :/

11. úno 2013 22:17 #103898
Odpověď od Cony
Moderátor
Návod na vypnutí safe mode by pro Vás byl, jen pokud by jste měl vlastní server, nebo alespoň VPS, a ne jen hosting.

FTP vrstvu by jste měl nastavit dle údajů co máte od hostingu, jedná se o naprosto stejné údaje které používáte pro nahrávání souborů na FTP ze svého počítače (i když pokud máte možnost vytvořil bych druhý účet a použil ten).
Cestu zjistíte jednoduše tak, že se připojíte k FTP svým klientem (Total Commander, FileZilla, nebo co používáte) a proklikáte se do okřenové složky Joomly (tam co je index.php). Do konfigurace Joomly pak vepište tu cestu, jak jste se musel proklikat.

A nakonec, pokud musíte používat FTP vrstvu, vážně bych uvažoval o změně hostingu.

11. úno 2013 22:30 #103900
Odpověď od Stanley100
Začátečník
Ďakujem za odpoveď, používam Commander, skontroloval som prihlasovacie údaje, všetko sedí, ale je zaujímavé že keď v configuration.php nezadám žiadnu root, tak v Globálnom nastavení: Configuration successfully saved a teda nevyhodí hlášku ktorú som napísal hore. Môže to tak byť, alebo je to hlúosť? Lebo aj napriek tomu inštalácia slovenšiny nieje úspešná. Ani keď ju vožím zbalenú do Upload Package File, vypíše horeuvedenú chybovú hlášku. chmod všetkých priečinkov som pre testovace účely nastavil na 777.

Tvrdíte teda, že na inom hostingu by som mohol pracovať s vypnutou FTP vrstvou a zároveň akokoľvek upravovať súbory, ktorých vlastníkom nebudem bez nutnosti kontaktovania podpory hostingu?

11. úno 2013 22:55 #103902
Odpověď od Bong
Moderátor
Pokud nainstalujete Joomlu tímto způsobem , nebudete potřebovat FTP vrstvu, ani vám nebude vadit rozdílné vlastnictví (pokud se pak více nebude v Joomle přes FTP vrtat).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

11. úno 2013 23:14 #103903
Odpověď od Stanley100
Začátečník
Vyskúšam aj tento spôsob, aj keď bez vŕtania do ftp neviem či sa zaobídem, či už pri úprave vzhľadu šablóny alebo nastavovaní práv.

Ešte teraz čo som čítal aj na tomto fóre môže byť horeuvedený problém aj v zlých cestách k tmp a logs. Na zaciatku bola cesta nasledovná: /www/názovdomény/názovdomény/tmp
odporučili to zmeniť na /názovdomény/tmp resp. /názovdomény/logs a root na /názovdomény/
potom sa chybová hláška pri vkladaní slovenčiny zmenila na:
JFolder::create: Infinite loop detected

Kontaktoval som aj odporu ale pochybujem že budú ochotní sa mi venovať až tak do hĺbky nastavenia joomly..

11. úno 2013 23:31 #103905
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud se pomocí FTP (Commanderu) připojíte rovnou do adresáře Joomly, může být v konfiguraci cesta prázdná (resp. asi bych zadal jen /).

Jak zjistit správnou cestu pro adresáře je popsáno např. zde .

Na šikovných hostinzích je vlastník souborů stejný, ať už soubor nahrajete pomocí FTP, nebo pomocí Joomly.

Powered by Fórum