Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

JCE 2.2.9.1 + čeština?

21. lis 2012 18:08 #100204
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
tak nejak jsem to, Bongu, cekal
kdyztak mi do PM dej prosim info, odkud jsi

Joomla! pro každého

21. lis 2012 19:49 #100206
Odpověď od Jarda Kozel
Začátečník
Přestože jsem už ani nechtěl reagovat, nedá mi to:
  • nemůžu za to, že "spolupráce" s autory JCE je taková jaká je (na rozdíl od autora uddeIM)
  • rozhodně upřednostňuji, pokud je překlad vystaven na ofic.stránkách dané aplikace; jednak proto, že nemám vlastní web a taky aby ji každý nemusel shánět kde se dá, případně se zbytečně nesnažil překlad tvořit když už je
  • prosit mě nikdo nemusí, ale jistou míru slušnosti bych tedy uvítal
  • je třeba si uvědomit, že překlady zpravidla tvoří "nadšenci" ze svého volného času a takto k tomu i přistupovat
Za sebe musím říct, že jsem přeložil jen věci co jsem potřeboval či mně zaujaly (je jich jen pár). Proto mi nečiní problém se s překlady podělit. Doufám totiž, že příště se třeba podělí někdo další s něčím jiným. Rozhodně ale nikomu nevyčítám že za svůj překlad něco chce - je to jeho volba - vím jaká je s tím práce.

P.S. stačilo hodit email (klidně do PM) a žádná diskuze by asi ani nebyla...zbytek bez komentáře

21. lis 2012 20:26 #100208
Odpověď od Karri
Návštěvník
Tyhle debaty jsou super :cheer:

1. Dokud jsem dělal překlady zadarmo, byl jsem pro mnohé "borec" a na dobrovolné podpoře jsem za dva roky vydělal asi 300 Kč a nějaká ta poděkování či naturálie - flašku vína :P

2. Už to tu zaznělo, ale zopakuji to - většina vývojářů dělá za peníze a to i když si myslíte, že ne - ano, JCE, Akeeba a mnohé další jsou zdarma, ale jen v základní verzi, za tu plnou si zaplatíte. A tak je to skoro u všeho, dokonce i u samotné Joomla!. Myslíte si snad, že její autoři dělají jen pro radost z dobře odvedené práce? Co se mne týká, já pro komunitu zadarmo překládám samotnou Joomla! a jsem přesvědčen, že tím dělám pro tento spolek víc, než 95% ostatních českých uživatelů tohoto CMS.

4. Miluji ohánění se termíny "komunita", "zdarma", "morálka" či "dostupné pro všechny" - chápu, že třešně už jsou zase na vlně, ale já starej pravičák a kšeftař, kterej už za komanče prodával na haveláku mikiny, na tohle nehraju ;)

5. A na závěr, pro ty, co mají s mým přístupem morální problém, mám dobrou zprávu - čas vypnutí mých stránek se kvapem blíží :)

21. lis 2012 20:49 - 21. lis 2012 20:51 #100209
Odpověď od Bart
Moderátor
Očekávám, že ti co tady měli nejvíce keců snad proti všemu, zastoupí Fenriho, kterého asi nemálo naštvali (spolu se mnou). Čekám, že budete překládat nejen hrstku rozšíření (2-3), ale rovnou celou Joomlu a aspoň tak 200 dalších rozšíření (jako on). Pokud ne, tak Vás tu bude hodně lidí nenávidět.
Až budete nabízet 200 překladů zdarma (aktuálních, kompletních atd.), překládat Joomlu a mezitím pracovat tak dejte vědět.
Jo a to, že rozšíření jsou "zadarmo" je taky pěkná blbost.

21. lis 2012 21:13 #100211
Odpověď od Karri
Návštěvník
Ale to se mýlíš, Barte, mě to skutečně neštve, naopak, tyhle debaty mne vždy pobaví, nehledě na to, že se mi vždy zvýší návštěvnost :lol:

21. lis 2012 21:55 #100217
Odpověď od Jarda Kozel
Začátečník
Byly-li zejména poslední tři příspěvky určeny mně, tak si asi stojím na vedení, bo jsem je jaksi nepochopil...... :unsure:

Powered by Fórum