Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

vkládání textu do h1 přes administraci

17. čvn 2012 13:28 #94714
vkládání textu do h1 přes administraci od Martin Malý
Uživatel
Zdravim

již pár dní řeším jak do tagu H1 dostat jiný text z administrace. Nyní mám tokovýto modul a ten mi tam generuje text z Titulku okna prohlížeče viz kód:
Code:
<?php $document =& JFactory::getDocument(); $app = & JFactory::getApplication(); $siteName = $app->getCfg('sitename'); ?> <h1 class="logo"> <a href="index.php" title="<?php echo $siteName; ?>"><span><?php echo $document->gettitle(); ?></span></a> </h1>
představovla bych si že by se tam generoval text z dané nabídky z pole"Titulek stránky" (page_heading) z možností zobrazení stránky, ten by se na stránce nezobrazoval pouze by se načítal do tagu H1.
nabídka titulek stránky
Vše řeším na localu a jedná se o šablonu JA_PURITY od joomlart. PHP nevládnu, takže bych potřeboval radu.
Předem dik
Martin

17. čvn 2012 23:53 #94726
Odpověď od Bong
Moderátor
Titulek stránky v textu stránky buď zobrazíte, nebo ne. Jestliže jej pouze skryjete tak, aby byl pro uživatele neviditelný, postrádá to smysl. Tedy z uživatelského hlediska.
Jestli si tímto způsobem chcete vylepšit SEO, atd., vyhledávače váš podvod zjistí a příslušně vás vykostí,,,

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. čvn 2012 08:42 #94729
Odpověď od Martin Malý
Uživatel
to jsme se nepochopili není to kvůli nějaké ojebávce, jen chci dodržet určité SEO "standarty" Chci aby v kódu byl nadpis H1 jako první a pak následovali ostatní
Také chci docílit toho aby obsah tagu title a H1 nebyl stejný což nyní je a zároveň nechci mít na stránkách dva tagy H1.
Proto řeším jak dostat data z "nějakého" pole v administraci (nejlogičtější mi přišlo pole - titulek stránky page heading) do určitého místa v kódu stránky. V tomto případě do tagu span v H1 v současné době se tam může generovat buď sitename - pak je h1 na všech stránkách stejná nebo text z tagu title, ale pak je zase stejný nadpis H1 s tagem Title což si myslím že je zase špatně.
Vím že se to hodně řeší změnou v CSS z H1 na H2, ale to zase nebude nadpis H1 jako první.

18. čvn 2012 11:51 - 18. čvn 2012 11:51 #94732
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Sice nejsem si jist, jestli jsem pochopil správně, ale pokud chcete dostat hodnotu z položky menu Browser Page Title ( input .... name = jform[params][page_title] )
tak podle aktivní položky menu, kdekoliv v kódu to dostanete pomocí:
Code:
$appl = JFactory::getApplication(); $menuact = $appl->getMenu()->getActive(); echo $menuact->params->get('page_title');

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

18. čvn 2012 12:10 - 18. čvn 2012 12:10 #94733
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Doplňuji:
a adekvátně dostanete i page_heading ( Page Heading ):
Code:
$appl = JFactory::getApplication(); $menuact = $appl->getMenu()->getActive(); echo $menuact->params->get('page_heading');

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.
Poděkovali: Martin Malý, Philip Jay Fry

18. čvn 2012 12:59 #94736
Odpověď od Martin Malý
Uživatel
to je přesně ono co jsem potřeboval
mockrát děkuji

Powered by Fórum