Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Změna písma v šabloně JA Travel

11. kvě 2012 13:45 #93529
Změna písma v šabloně JA Travel od Milan Mráz
Uživatel
Prosím, jak mohu změnit font písma v menu a v nadpisech článků v šabloně JA Travel? Děkuji

11. kvě 2012 14:30 #93534
Odpověď od Bart
Moderátor
Správce šablon -> JA_Travel -> Profily -> Nastavení Google Font API -> Hlavička obsahu (poslední v tomto oddíle)

Zde si nastavíš vlastní font od Google. Lze to řešit i jinak než jen přes Google fonts, např. před Cufon, sIFR, Typekit, nebo vlastní definovaný font (to je ale trošku složitější).

Můžeš zkusit i Phoca Font, ale nic nezaručuji.

11. kvě 2012 19:02 #93545
Odpověď od lukas hajek
Pokročilý uživatel
Ja bych byl s fonty zrovna u sablon JA opatrny. Maji tam pouzito hned nekolik Google fonts a me se zda, ze jim to stranky docela zpomaluje. Hlavne pro CJ moc kvalitnich fontu neni, sice to interpunkci zvladne, ale vetstinou je to divne vyrendrovane.

11. kvě 2012 19:43 #93549
Odpověď od Bart
Moderátor
Ano, je to takové ošemetné. Zkoušel jsem všechny typy co jsem vyjmenoval, ale zůstal jsem u osvědčeného.
Načítání taky není rozhodně nejrychlejší, pociťoval jsem "tu rychlost". Ještě horší je to s integrací Facebooku.

Teď si uvědomuji, že jsem zapomněl na velice důležitou věc. Existuje další zajímavý způsob Font Squirrel - více u Grapha .

Užitečné by mohlo být i toto .

12. kvě 2012 12:24 #93577
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
stranky to samozrejem zpomalovat musi (nejde o sablonu JA, ale obecne), jelikoz ten fotn obvykle neni ulozen na stejnem webu, ale nacita se z google fonts webu

pokud nekdo chce pouzivat google fonty, at si je da k sobe na web

osobne toto nemam rad, protoze to snizuje citelnost, casto si tvurce nevsimne, ze font neni cesky, takze je sice super, ze ma cool font, ale diakritika je pak napriklad arialem ;-)

Joomla! pro každého

Powered by Fórum