Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Odstránenie šablony

26. úno 2012 11:58 #90437
Odpověď od Bong
Moderátor
Ta instalace je podle mě trochu divná. Celý balík se instaluje jako "plugin". Ale obsahuje moduly, pluginy a šablonu. Podle mě by měl být celkový balíček typu "package".. aby se dal i celkově v jednom kroku odinstalovat. V současném provedení to nejde.

Ale i když jsem zkusil "package" vytvořit, obsažená šablona blbla stejným, nebo podobným způsobem. Kde je opravdu zádrhel teď nevím. I při současném stavu by ale mělo stačit kopie smáznout v tabulce databáze #_template_styles.

Myslím, že s instalacemi šablon se bude muset dříve nebo později něco udělat, jejich instalátory mají poněkud omezené možnosti oproti ostatním typům rozšíření.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

26. úno 2012 12:05 #90438
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
AHa, tak dik za vysvetleni. Stejne mu nerozumim, ale to je jedno:). Ja jsem jen chtel vedet, estli se RT zae vymlouva nebo ne, protoze ine sablony instalovat jdou. V databazi to umim smazat, ale nechtel jsem to prave mazat, protoze to nesmaze ty kopie sablony, ale smaze to prave vse, i master sablonu.

26. úno 2012 13:24 #90444
Odpověď od Bong
Moderátor
:) to nevadí, třeba to pomůže někomu, kdo se s tím bude chtít zabývat.

Zkusím vysvětlit:

1. instalace není jen instalací samotné šablony, ale i dalších modulů a pluginů, které s ní souvisí.
2. při opakované instalaci (upgrade) vzniká výše zmíněná chyba
3. pokud je instalována pouze šablona samotná, byť opakovaně, chyba se nevyskytne

Tedy samotná šablona se chová tak, jak má. Pouze pokud je instalována v jednom balíku s dalšími moduly a pluginy, vyskytne se problém.

Přikláním se k tvrzení, že problém je v tomto případě někde v Joomle. Ale zároveň si myslím, že zrovna v tomto případě by bylo možné upravit instalátor tak, aby při opakované instalaci, třeba pouze nahradil rozdílné soubory... otázkou by pak bylo, zda opravdu obcházet chybu, která by se neměla vyskytovat...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

26. úno 2012 13:31 - 26. úno 2012 13:35 #90446
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ok, dik. Napisu jim to mozna na forum. S tim jednim rozsirenim jsem si stezoval tak dlouho, az to opravili, ale samozrejme si nemyslim, ze to bylo kvuli mne. S tim rozsirenim taky tvrdili, ze v nem neni chyba a byla. Vubec jsem nevedel, ze ta sablona instakluje pluginy a moduly. Ale taky se mne celkem libi.

26. úno 2012 14:02 #90448
Odpověď od Bong
Moderátor
Obsahuje 5 modulů, 2 pluginy a 1 šablonu. Moduly a pluginy pracují se šablonou a Instalace jedním vrzem má ušetřit uživatelům nastavování a instalaci...


I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Přílohy:

26. úno 2012 14:11 #90452
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Aha, no jo, rozezrany RT. Maji pomaly sablony. Ale ted jsem pouzil jednu, ktera se zda, ze je dobra.

Powered by Fórum