Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Tvorba šablony pomoci PS a CSS od začátku

06. úno 2012 19:06 #88800
Tvorba šablony pomoci PS a CSS od začátku od David Mitáš
Začátečník
Zdravím lidi,
Moc rád bych se zeptal, jestli neznáte někde nějaké opravdu dobré návody s ukázkou od začátku, případně knihu, jak vytvořit šablonu pro Joomlu? Dejme tomu, že si v PS vytvořím vzhled. Tak teď ho budu chtít nařezat, tak jak na to. Potom ho v CSS budu chtít poskládat a hlavně určit, aby pro joomlu správně pracoval, jako aby se určité věci zobrazovali tam kde mají, jako menu apod. Jak se to nejrychleji naučit?
Prozatím mám zakoupen Artisteer, ale v něm si opravdu neudělám uplně cokoli co chci.
Díky za rady, Mitty

06. úno 2012 19:49 #88804
Odpověď od David Kristof
Začátečník
Jdi do nějakého knihkupectví a v PC literatuře si najdi knihu "Joomla!
Vytváříme a upravujeme šablony", dle této knihy postupuj až budeš znát HTML a CSS.. to se naučíš zde: www.jakpsatweb.cz

Jakmile tohle zvládneš, tak už budeš vědět jak máš rozřezat PSD návrh a udělat z něj šablonu.

A pokud si ve všem začátečník, počítej, že jsou to měsíce až roky cvičení a praxe než se v tom budeš orientovat. Protože až se znalostma HTML a funkcí šablon budeš zároveň schopen navrhnout kvalitní web v PSD.

Přeji hodně úspěchů v práci

01. dub 2012 23:05 #91911
Odpověď od Lord Edmund
Začátečník
Ahoj, taky mě tohle téma zajímá. Výše uvedenou knihu už jsem měl v ruce, ale taje, myslím, určena pro verzi 1.5. Pro tu verzi je i dost návodů na internetu. Pro verzi 2.5 je ale těžší něco najít. Nemáte nějaký tip? Já pár stránek našel, ale byly bohužel velmi stručné.

01. dub 2012 23:46 #91922
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Jestli tento článek ( docs.joomla.org/Upgrading_a_Joomla_1.5_template_to_Joomla_1.6 moc nelže, tak těch změn mezi 1.5 a 2.5 zase tolik není.

Powered by Fórum