Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zmena velkosti obrazku

27. srp 2014 09:15 #117575
Zmena velkosti obrazku od Martin Slovák
Začátečník
Ahojte,

prosim o pomoc so sablonou JF Vihrea ( www.joomfreak.com/demo/#jf_vihrea )

Potreboval by som zadat konkretny rozmer titulnych foto ( glass entry ... a.t.d )
Nasiel som v nastroji K2 moznost dat width atribut 2,4 alebo 6, ale nikde ani v sablone neviem
najst riadok kde sa da upravit presny rozmer, aby sa presne 3 fotky tam dali dat.

A este jedna vec, po prechode mysi na obrazok sa zobrazi nazov položky aj kategórie, ale
je tam medzi to vsunute " in ", neviem prisť na to kde sa to da odstrániť.

Ďakujem za každú radu

27. srp 2014 10:19 #117576
Odpověď od Martin Slovák
Začátečník
S tou prvou vecou som si uz poradil, ale zmenit velkost obrazku na domovskej stranke sa mi nedari.

Nevie mi s tym niekto pomoct ?

27. srp 2014 10:49 - 27. srp 2014 10:50 #117577
Odpověď od Bong
Moderátor
Respozivní šablůona by si se vším měla poradit sama.

Přečtěte si dokumentaci, nainstalujte Quickstart balíček a podívejte se jak se se šablonou vlastně pracuje: www.joomfreak.com/free-downloads/free-te...f-vihrea/joomla.html

Jestli se někde objevuje "IN" bude to záležitost překladu šablony, nebo případného rozšíření k šabloně... myslím, že toho bude k překladu více, nejen toto.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. srp 2014 11:48 #117580
Odpověď od Martin Slovák
Začátečník
Dakujem, ja mam uz ale balicek quickstart nainstalovany, aj manual nastudovany, sablonu som si uz viac menej prisposobil, dokonca aj s tym " in " som si poradil, ale obrazkom na homepage sa daju dat len dva atributy : width2 ( mensi ) alebo width4 ( vacsi ). Urcite sa to ale da niekde v sablone zmenit, minimalne velkost toho konkretneho atributu, ale neviem to najst. v sablone v admin rozhrani sa to zmenit neda, to uz som sa docital. neovladam tak dokonale HTML, takze prosim o radu ak to niekto cez zdrojak vie vyriesit.

dik

27. srp 2014 13:19 #117585
Odpověď od Bong
Moderátor
Ale to je responzivní šablona. U té se obrázky (a další prvky na stránce) dynamicky mění v závislosti na rozlišení obrazovky PC, tabletu, mobilu... Vyzkoušejte si to. Pracuje jak má.

Jesli chcete poradit s konkrétním problémem zobrazení na vašich stránkách musíte dát na tyto stránky odkaz.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. srp 2014 18:27 #117600
Odpověď od Martin Slovák
Začátečník
Dakujem, no domrvil som to cele takze som to musel vymazat a nahrat znova. Je to na adrese www.zuruj.sk a ak Vas mozem poprosit o radu, potreboval by som poradit s nasledovnymi vecami :
- v pravom hornom rohu ma byt tlacitko + a - ( font size ), ono tam aj je, ale sa nezobrazuje takisto ako ikony soc.sieti, vobec neviem cim to je lebo predtym to tam bolo, tie ikony png na ktore okazuje kod su vo foldry images takze neviem kde je problem.
- druha vec je ze po kliknuti na obrazok polozky by som chcel aby vedla textu napravo bola galeria miesto toho obrazku. to bola aj vec ktoru som domrvil predtym. skusal som nainstalovat SIG ale vobec ziadna zmena.

Dakujem za ochotu

Powered by Fórum