Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vlastní šablona-úprava pozice pro články

11. srp 2014 15:50 #117429
Vlastní šablona-úprava pozice pro články od Pavel
Zkušený uživatel
Dobrý den,
pustil jsem se do tvorby šablony a narazil jsem na problém s pozicí pro články. Na úvodní stránce jsou pouze moduly, ale přesto se mi tam zobrazuje pozice pro články. Pokud odstraním z css orámování a zaoblení rohů a ponechám pouze barvu pozadí tak je vše OK. Prosím o radu kde mám v css chybu.
Vše je vidět zde (pozice je mezi moduly Nejnovější foto a Kde nás najdete) : MŠ DOLANY

Předem moc děkuji a přeji hezký den.

11. srp 2014 16:09 #117430
Odpověď od Cony
Moderátor
V CSS nikde, spíš v logice šablony. Joomla standardně obsahovou část šablony zobrazuje vždy. Vy máte úvodní stránku nasměrovanou na hlavní články, kde sice žádné nemáte, ale pořád by tam, z hlediska Joomly být mohly. Navíc se v té oblasti zobrazují případné chybové hlášení.

Možnosti máte dvě
- upravit návrh struktury tak, aby jste i na úvodní stránce měl nějaký obsah (i kdyby to měl být třeba článek, který bude obsahovat jen plugin loadposition)
- upravit šablonu tak, aby na úvodní stránce nezobrazovala obsah z Joomly.

To druhé bych spíš nedoporučil, protože se Vám pak stane že za rok přidáte článek na hlavní stranu a budete marně přemýšlet, proč se nezobrazuje :)
Poděkovali: Pavel, zpetr

11. srp 2014 16:29 #117431
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Dobrý den,
děkuji za odpověď, ale pořád mi není jasné proč, když ponechám barvu pozadí, odstraním zaoblení, odsazení a orámování, tak je vše OK. :(

11. srp 2014 22:59 #117436
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud odsazení říkáte vlastnosti padding - tak v té je zakopaný pes. Pokud ji odstraníte tak prvek bez obsahu nemá žídnou výšku (resp. výšku 0), proto se nezobrazí. Pokud tam je, tak prvek bez obsahu sice nemá žádnou výšku, ale jelikož se "celková" výška prvku počítá včetně padding a border zůstane zobrazený právě na výšku součtu horní a spodní border a horní a spodní padding. (omlouvám se za motání češtiny a angličtiny, ale přijde mi to takto srozumitelnější)
Poděkovali: Pavel

13. srp 2014 18:06 #117442
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Děkuji za vysvětlení, tohle mně nenapadlo .
:(

Powered by Fórum