Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Šablona BEEZ5 - úprava názvů pozic

08. srp 2014 20:21 #117407
Šablona BEEZ5 - úprava názvů pozic od Pavel
Zkušený uživatel
Dobrý večer,
trochu jsem se ponořil do studování základní šablony BEEZ 5 , kde jsou složky language/en-GB , ve které je např. soubor en-GB.tpl_beez5.sys.ini , který by měl upravovat popis pozice šablony.
Např.
position-0 a vedle se zobrazí beez5(Search)
když slovo Search ve výše uvedeném souboru přepíšu na Hledat , tak se to pri volbě pozice nezmění.
Můžete mi prosím někdo poradit co dělám špatně, případně, zda moje domněnka o změně popisu pozice není mylná.

Předem moc děkuji a přeji hezký zbytek večera.

08. srp 2014 23:06 #117408
Odpověď od Cony
Moderátor
Místo je to skoro správné. Platilo by pro všechny jiné šablony než systémové (obsažené v původní instalaci Joomly). Lepší řešení by ale i v tom případě bylo pro češtinu vytvořit vlastní soubor, tj languages/cs-CZ/cs-CZ.tpl_beez5.sys.ini a překlady řešit v něm.

Pro Beez 5 musíte hledat překlad na klasickém umístění, tj ve složce language přímo v kořenové složce Joomly.
Poděkovali: Pavel

09. srp 2014 10:29 - 09. srp 2014 10:29 #117409
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Dobrý den,
děkuji za vysvětlení, ale měl bych prosím ještě jeden dotaz. Pokud budu chtít upravovat popis pozic u jiných šablon, tak soubor CZ.tpl_XXX.sys.ini by měl být uložen v složce language/cs-CZ u šablony nebo přímo na rootu ve složce language/cs-CZ ?

Předem moc děkuji a přeji hezký den.

09. srp 2014 11:11 #117410
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Dobrý den,
nějak se mi nedaří, Jako vzor jsem použil od šablony BEEZ5 soubor cs-CZ.tpl_BEEZ5.sys.ini , který je na rootu ve složce language/cs-CZ název BEEZ5 jsem nahradil názvem své šablony a to samé jsem udělal i uvnitř souboru. Ale bohužel jsem žádnou změnu nezaznamenal.
Můžete mi prosím poradit v čem dělám chybu, případně na co jsem zapomněl.

Moc děkuji.

09. srp 2014 11:32 #117411
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Zkoušel jsem i soubor uložit do složky language/cs-CZ ve složce se šablonou, ale též bez úspěchu :(

09. srp 2014 22:34 #117415
Odpověď od Cony
Moderátor
Pro vlastní šablonu by měly být jazykové soubory ve složce šablony. Tj. pokud se sablona jmenuje např. "mojesablona", je tedy ve slozce /templates/mojesablona tak jazykové soubory s češtinou by měl být
/templates/mojesablona/language/cs-CZ/cs-CZ.mojesablona.ini
/templates/mojesablona/language/cs-CZ/cs-CZ.mojesablona.sys.ini

V souboru sys.ini by měly být konstanty, které jsou důležité v administraci, tedy např. Vaše názvy pozic. Aby to fungovalo, musí být ozice správně uvedené v manifestu šablony (templateDetails.xml) např. takto
Code:
<positions> <position>header</position> <position>left</position> <position>bottom</position> </positions>
v souboru cs-CZ.mojesablona.sys.ini pak budete mít toto
Code:
TPL_MOJESABLONA_POSITION_HEADER="Hlavička" TPL_MOJESABLONA_POSITION_LEFT="Levý sloupec" TPL_MOJESABLONA_POSITION_BOTTOM="Pod obsahem"
Pak v administraci uvidíte při volbě pozice v popup dialogu české názvy.
Poděkovali: Pavel

Powered by Fórum