Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Změna css menu kategorii VM

29. říj 2013 08:28 - 29. říj 2013 08:30 #112133
Změna css menu kategorii VM od raki
Návštěvník
Už dva dny hledám v css možnost nastavení vzhledu menu kategorií VM. Mám koupenou šablonu gk_yourshop a potřebuji v tomto menu nastavit
1) a:active = nemohu najít kde nastavit barvu pozadí aktivního linku? Tzn, aby když jsem v kategorii masážní prostředky byl odkaz barevně zvýrazněn.
2) Dále nemohu najít v jakem css je nastavena tečka se šipkou abych ji odstranil...
3) při kliknutí na kategorii se zobrazí odskok (mezera) a tu bych chtěl upravit - zmenšit nebo vymazat.
Tady jsou mé stránky obchod.maser.cz/kategorie/masaze-terapie...azni-prostredky.html

Stačí mi kde a v jakých stylech (css)... Díky rali

29. říj 2013 08:46 #112134
Odpověď od raki
Návštěvník
Pro upřesnění ještě printscrean s zvýrazněnou oblastí, kterou chci upravit...

obchod.maser.cz/sablona.jpg

29. říj 2013 09:59 #112136
Odpověď od Bong
Moderátor
Nainstalujte si FIREBUG pro váš FF. Myší označte co vás na stránce zajímá a klikněte pravým tlačítkem a vyberte !Prozkoumat prvek ve Firebugu"

A hned uvidíte co potřebujete. Například, že ona šipka je obrázek a najdete ji v CSS souboru templates/gk_yourshop/css/template.css

na řádku 451

background: url("../images/menu_item.png") no-repeat scroll 12px 11px rgba(0, 0, 0, 0);

Pokud není něco nastaveno podle vašich představ, můžete si to ihned vyzkoušet, přidat, ubrat a přizpůsobit. Okamžitě také uvidíte, jak to bude vypadat.

Pozn.: To odskočení, kterého se chcete zbavit má svůj smysl. Pokud se toho zbavíte uživatel neuvidí, že jsou položky v jiné úrovni menu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

29. říj 2013 11:14 #112138
Odpověď od raki
Návštěvník
Diky moc hned to zkusim

ohledne toho odskoceni ja to prave chci spis odskocit z leva to uz je tam ted videt...

29. říj 2013 12:42 #112143
Odpověď od raki
Návštěvník
Jeste ohledne a:active = abych videl prave navstivenou stranku...

Nasel jsem sice asi kam to mam dat, ale ten radek v css se smeni na preskrtnuty... predpokladam, ze toto formatovani nemuze byt v tomto prvku...

Kam vlozit a:active, aby to fungovala a nebo mam vytvorit novy zaznam v css? a na jaky prvek jej navazat...

raki

Powered by Fórum