Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chybné zobrazení fontu a velikost template

21. srp 2013 21:30 #110229
Dobrý večer,

snažím se upravovat tuto free šablonu na localhostu joomavatar.com/demos/templates/j25/avatar_simple/ .
Většina věcí jde bez problému, ale nevím si rady se zobrazením fontu v IE10. Ten místo fontu helvetica zobrazuje jiný, přitom v mozille firefox i chrome funguje bez problému. Snažil jsem se dohledat články o úpravě font-face v css šabloně, ale nedaří se. Máte nějaké řešení?

Další otázka se týká proporcionálního zmenšení, nebo zvětšení template. U tohoto template je pouze možnost změny šířky za pomocí dimensions v temlate manager. Výšku není možné změnit. V css šabloně jsem určení rozměrů celého template nenašel. I kdyby to ale bylo možné, nezmenší se proporcemi. Zůstanou velké fonty i ostatní moduly, jako např. slideshow a vše se musí ručně zmenšovat. Otázka zní, zda existuje nějaká úprava v css, která jej dokáže proporcionálně změnit na potřebnou velikost. Děkuji za jakoukoliv odpověď..

21. srp 2013 22:48 - 21. srp 2013 22:53 #110231
Odpověď od svito
Nováček
No k tomu fontu nájdeš info TU .
Čo som pozeral tak ti tam chýba práve verzia pre IE a to je font s koncovkou *.eot

Tak pre ten typ "mainfont" si doplň toto
Code:
src: url('/fonts/HelveticaNeueLTCom-Cn.eot');

malo by to byť nejak takto:
Code:
@font-face { font-family: mainfont; src: url('fonts/HelveticaNeueLTCom-Cn.ttf'), url('fonts/HelveticaNeueLTPro-Cn.otf'); src: url('fonts/HelveticaNeueLTCom-Cn.eot'); }

Konvertor z TTF na EOT nájdeš TU

Snaď ti to pomôže.

A k tomu druhému problému, výška stránky by sa mala prispôsobovať obsahu. Takže ak chceš mať všade rovnakú výšku môžeš to docieliť aj samotným obsahom, nastavením v obsahu veľkosti napr. div.
No je to také nijaké ... :)
Poděkovali: sUNSHINE02

22. srp 2013 01:36 #110238
Odpověď od Cony
Moderátor

svito napsal: Čo som pozeral tak ti tam chýba práve verzia pre IE a to je font s koncovkou *.eot


EOT je záležitost (naštěstí) IE8 a starších, novější IE už umí pracovat s TTF fonty.
Poděkovali: sUNSHINE02

22. srp 2013 20:50 #110248
Odpověď od sUNSHINE02
Uživatel
Zdravím a díky za odpověď! Font jsem si převedl do .eot a dal do složky fonts. CSS template jsem upravil podle doporučení na:
@font-face
{
font-family: mainfont;
src: url('fonts/HelveticaNeueLTCom-BdCn.ttf'),
url('fonts/HelveticaNeueLTPro-BdCn.otf');
src: url('fonts/HelveticaNeueLTPro-BdCn.eot);
}
@font-face
{
font-family: mainfont;
src: url('fonts/HelveticaNeueLTCom-Cn.ttf'),
url('fonts/HelveticaNeueLTPro-Cn.otf');
url('fonts/HelveticaNeueLTPro-Cn.eot');

ale v IE10 i mozille se mi rozhodí template tak jak je ukázáno v příloze. Barvy, moduly (latest news) a horní menu, tak nevím co s tím. Přitom písmo je změněno, ale vypadá jinak, než na originál šabloně. Řekl bych, že nerozlišuje tučné a regular písmo. Zkoušel jsem různě na netu studovat jiné způsoby úpravy, ale neúspěšně..

22. srp 2013 20:53 #110249
Odpověď od sUNSHINE02
Uživatel
Nejde mi tu vložit ta příloha v jpg..Když kliknu na tlačítko přidat přílohu tak se nic neděje..

22. srp 2013 21:00 #110250
Odpověď od sUNSHINE02
Uživatel
Já se jen chtěl zeptat, že pokud je .eot záležitost IE8 a starších, tak proč mi font na IE10 nefunguje když umí pracovat s TTF? Napadlo mně, že řešení fontu v IE je možná součástí premium templ., která už je zpoplatněna a kterou bych si i koupil, ale nerad bych aby mi to dělalo stejný problém. Nejspíš jim nejlépe napsat na support jestli odepíšou, ale myslím, že mi doporučí stejný postup s přepsáním..

Powered by Fórum