Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chci rychlou a kvalitni responsivni sablonu

26. čvn 2013 11:47 #108902
Chci rychlou a kvalitni responsivni sablonu od lukas hajek
Pokročilý uživatel
Dobry den,

kam se mam obratit pro rychlou responsivni sablonu s kvalitnim frameworkem. Me zkusenosti s RT a JA jsou, ze ty weby jsou ukrutne pomaly. I kdyz odstranim nacitani google fonts a podobny kraviny, porad je to pomaly. Zde v diskuzi jsem nasel ze ani YT nejsou zrovna rychly. Tak mozna existuji vyvojari, kteri nejsou tak videt, ale jejich produtky budou lepsi.
Samozrejme predpokladam placenou sablonu a za to chci solidni dokumentaci a support ve foru. Pokud ma nekdo konktretni zkusenosti prosim podelte se.

Diky

26. čvn 2013 12:01 #108903
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
zalezi, zda chcete celou sablonu, nebo jen framework a na tom si sablonu udelate
tri asi nej frameworky T3 (joomlart), WARP (yootheme) ci GANTRY (rockettheme) jsou sami o sobe super a dle meho i pomerne rychle (zkusenosti se vsemi, ale hlavne pouzivam T3)
pak existuje nespocet dalsich od mene znamych developeru
sablony od RT jsou zname tim, ze jsou pomalejsi, nez je standard, ale je to hlavne tim, ze jsou az moc preobrazkovane (duraz na design) a nejsou moc na rychlost optimalizovane

Joomla! pro každého

26. čvn 2013 12:17 - 26. čvn 2013 12:18 #108905
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Jestli umis aspon trosku programovat, tak je presne pro tebe sablona od RT Afterburner 2. Je to free, ma to framework, je responzivni a oproti ostatnim RT sablonam je ukrutne rychla, i kdyz proti verzi 1 je asi o 300% pomalejsi.

Jak odstranujes google font a podarilo se ti odstranit ty jejich eot fonty nebo co to maji ve frameworku?

26. čvn 2013 12:27 #108906
Odpověď od Cony
Moderátor
OT: proč potřebujete framework? Joomla sama o sobě obsahuje vše podstatné a jakýmkoliv frameworkem si zákonitě Joomlu spíše zpomalíte. Osobně bych spíš koukal po šablonách bez frameworku...
Frameworky jsou dobré v tom, že řeší věci obecně, plno věcí ohledně vzhledu stránek si naklikáte. To je ale vykoupeno tím, že šablona je velká, obsahuje zbytečně mnoho stylů i pro moduly / komponenty, které třeba vůbec nemáte, a je i složitá, protože musí řešit všechny možné naklikatelné varianty.

26. čvn 2013 12:33 #108907
Odpověď od lukas hajek
Pokročilý uživatel
>Ghost

Posledni rok jsem mel clenstvi u JA a prave kvuli pomalosti jsem neprodlouzil. Priznavam, ze nevim jestli pomale nacitani webu zpusobuje sablona, framework nebo oboji.

>radek 178

Na sablonu se kouknu, ale Ghost varuje ze je to pomale. Google fonty mazu v css, aby se nenacetly, stejne tak jako eot fonty.

> Cony
Presne jste to vystihl, framework mi usetri cas, ale pokud nebude zbyti, sel bych cestou bez nej a koupil si normalni sablonu. Pak bych svuj dotaz upravil....chci rychlou, responsivni sablonu bez FW, koho mi doporucite?

Diky vsem za info.

26. čvn 2013 12:34 - 26. čvn 2013 12:37 #108908
Odpověď od Karri
Návštěvník
Všechny tři frameworky (YT, RT, JA) jsou sami o sobě co do rychlosti srovnatelné - pokud se držíte pravidel pro svižný web - doporučuji si přečíst třeba tohle tomaserlich.cz/ctime-zasady-pro-svizny-web-1/ a tohle tomaserlich.cz/ctime-zasady-pro-svizny-web-2/

Co se týká rychlosti JA - pro porovnání s RT a YT jsem do JA nainstaloval a aktivoval RokBooster (stejně jako u RT šablony, YT má kompresi vlastní) a jak píšu, po testech na PageSpeed Insights byly výsledky se setjným obsahem takřka identické.

Powered by Fórum