Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Artisteer a CSS

16. čvn 2013 10:22 #108609
Artisteer a CSS od Šárka
Uživatel
Dobrý den, prosím o radu. Vytvořila jsem šablonu přes Artisteer 4 a po vložení (JOOMLA! 2,5) zjistila, že ačkoli obsahuje 5 zvláštních souborů CSS, tak všechny stránky stále obsahují obrovské objemy vložených stylů. Je tam třeba zvláštní soubor, který např. definuje

h2
{
color: #9A97A1;
margin: 10px 0 0;
font-size: 22px;
font-family: Arial, 'Arial Unicode MS', Helvetica, Sans-Serif;
}
ale zápis h2 ve zdrojáku vypadá takto
<h2 style="text-align: center;"><span style="color: #9A97A1 ;"><span style="-webkit-border-vertical-spacing: 10px;"><span style="font-size: 22px;"><span style="color: #9A97A1;">Novinky</span></span> </span> </span>
</h2>
Kde je chyba a co s tím můžu udělat? Stránky jsou příliš objemné. Mám ty styly na stránkách vymazat a odkázat do externích css souborů? Jak?
Prosím o radu, díky!

16. čvn 2013 12:03 #108611
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
a neni to nahodu styl daneho clanku - vypada to tak
=> odstrante styl z toho daneho clanku a pak se da resit dale

Joomla! pro každého

16. čvn 2013 12:23 #108612
Odpověď od Šárka
Uživatel
Je to styl článku. Myslela jsem, že i články načtou defaultní styl. Jak ho odstraním z článku?
Omlouvám se za, asi hloupé dotazy, nejsem programátor, jen si dělám vlastní weby (jednoduché redakční) a občas něco malého pro známé, baví mě to, ale živit se tím nehodlám... a stále se učím...:)
Díky!

16. čvn 2013 16:05 #108613
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
ten styl clanku jste si tam sama udelala pres editor ci v horsim pripade skopirovala z wordu
styl nejelep odstranite tak, ze clanek zkopirujete do poznamkoveho bloku a z nej pak zpet do editoru v joomle a pak doplnite to, co doplnit chcete (tucnost, oznaceni nadpisu, odkazy, ...)

Joomla! pro každého

16. čvn 2013 18:20 #108623
Odpověď od Šárka
Uživatel
Já to celé napsala v Artisteru, tak jsem předpokládala, že ty články přebírají předdefinovaný styl. Zkusím to, děkuji.

21. čvn 2013 11:27 #108786
Odpověď od Šárka
Uživatel
Nezabralo to! :(
Akorát se mi rozjely celé stránky. Objem CSS se sice zmenšil, ale rozjelo se centrování obrázků, nadpisů, atd.
Takže jsem znovu nasadila původní šablonu. :(
Pořád mi nejde do hlavy, proč to JOOMLA! defaultně nenačte z toho Artisteeru?

A, mám ještě jeden dotaz. Stránky se správně zobrazují v Mozzile, ale v Exploreru jsou rozjeté. Co s tím můžu dělat? Díky!

Powered by Fórum