Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Orámování obrázků

25. kvě 2013 11:01 #107957
Orámování obrázků od dakadam
Návštěvník
Zdrarvím!

Nastavení orámování obrázků je jednoduchá věc, ale může nastat i problém.
Během práce na základních stránkách jsem nastavil orámování obrázků na HP. Při pokračování v práci (instalace VM a boj s ním) jsem nějakou dobu nebyl na HP. Nyní jsem zjistil, že orámování obrázků zmizelo. Zůstaly z něj krátké vertikální čárky na levé a pravé straně obrázku. (viz ukázka na adresách níže).
Prošel jsem nastavení JCE, zkusil jsem soubory css v šabloně přehrát dřívějšími ze zálohy...
Pokud se na obrázky podívám Firebugem, tam, kde chybí rámečky, chybí důležitý řádek kódu. Neumím ale najít, kde to je. V CSS to myslím není.
Chtěl bych poprosit některého ze zkušených programátorů, jestli by "na první pohled" určil příčinu závady.
Odkazy na stránky:

1. dřívější verze stránek před zahájení práce na VM. Jedná se o 5 obráků s kávou s bílým rámečkem pod "velkým divadlem". Následně pak stejný úkaz u obrázků houby v prostředním sloupci orámovaným červeným rámečkem.
www.zdravakava.net/kava-organogold-shop/

2. poslední stav stránek. Stejná HP, ale zmíněné obrázky mají jen krátké vertikální čárky po levé straně.
(velký obraz ve "velkém divadle" má rámečk udělaný ve Photoshopu).
www.zdravakava.net/

28. kvě 2013 09:11 #108021
Odpověď od dakadam
Návštěvník
Tak jsem si vzpomněl na Bongovo rady v podobných problémech, jako je tento:
zkusit vypnout podezřelé pluginy jeden po druhém. Hledaný plugin způsobující závadu je pak vždy ten, který vypneme jako poslední.
Byl to plugin.
Děkuji tímto Bongovi za již dřívější radu!

Powered by Fórum