Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Bezpečnost šablony Bluestork

06. led 2013 14:53 #101650
Bezpečnost šablony Bluestork od Petr Drozda
Nováček
Chtěl bych se optat někoho, kdo má zkušenost s admin šablonou Bluestork. Je ve verzi Joomla 2.5.5 a výše bezpečná? V listopadu mi někdo hacknul web J 2.5.x, tak jsem tuto šablonu preventivně odinstaloval, ale užívání Hathor mě nějak netěší.

Nemá někdo zkušený tip na bezpečnou a současně solidní admin free šablonu? Jde mi hlavně o podobné rozložení ovládacích prvků a aby rozklikávací komba fungovala stejně jako v Bluestorku, teda jako potvrzovací, bez nutnosti potvrzovat dalším tlačítkem. Díky za tip.

06. led 2013 14:58 #101651
Odpověď od Bong
Moderátor
V šabloně žádný problém není v žádné verzi. Díra je v samotné Joomle (tedy ve vaší staré verzi).

www.joomlaportal.cz/index.php/forum/advs...name=1&childforums=1

Namísto zbytečných otázek pravidelně aktualizujte Joomlu a všechna rozšíření, odstraníte tím tu největší bezpečnostní díru: laxního správce stránek...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. led 2013 14:59 #101652
Odpověď od Cony
Moderátor
Pohledejte fórum, web, nebo diskuse na Jooma.org. Šablona Bluestork NENÍ nebezpečná! To že se někdo naboural do Joomly a závadné soubory umísťoval do adresáře této šablony neznamená, že chyba byla v šabloně, ta byla úplně jinde.

06. led 2013 15:19 - 06. led 2013 15:20 #101653
Odpověď od Petr Drozda
Nováček
Joomla 2.5.x se přece aktualizuje sama, nebo se mýlím? Lze nainstalovat Bluestork po uniinstalaci zpět, netušíte kde šablonu stáhnout?

06. led 2013 16:11 #101655
Odpověď od Cony
Moderátor
Sama se neaktualizuje, sama jen (při správném nastavení serveru) na aktualizace upozorňuje.
Bluestork asi nestáhnete, ale mohl by jste zkusit aktualizovat Joomlu např. pomocí Admin Tools, ty by Vám měli nabídnout možnost reinstalace Joomly, a tím by jste získal šablonu zpět.

Nebo stáhnout instalačku, nakopírovat soubory šablony (/administrator/templates/bluestork) a pomocí Správce rozšíření - Pátrání šablonu zpět nainstalovat.
Poděkovali: Petr Drozda

06. led 2013 16:22 #101656
Odpověď od Petr Drozda
Nováček
Děkuji za cenné odpovědi.

Powered by Fórum