Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fixní šířka vs. posuvník

27. pro 2012 12:12 #101325
Fixní šířka vs. posuvník od Libor Novotný
Uživatel
Dříve jsem používal šablonu s dynamickou šířkou a nyní s upgradem na 2.5 přecházím na fixní. Poté co jsem si stahnul a upravil jednu takovou šablonu, zjistil jsem nepříjemnou věc. Pokud přecházím mezi dvěma stránkami, z nichž jedna se vejde na obrazovku celá a druhá je delší (tudíž potřebuje posuvník) dojde při zobrazení k posunu obsahu stránky do strany, právě o šířku posuvníku. Jakoby celá stránka byla zarovnávána doprava. Chci se zeptat, zda je toto obecná vlastnost všech fixních šablon.

27. pro 2012 14:34 #101327
Odpověď od Cony
Moderátor
To je spíše obecná vlastnost prohlížečů, pokud posuvník není třeba, tak jej nezobrazí, pokud je třeba, tak jej zobrazí (kromě IE, ten jej zobrazuje pořád). A šířka toho posuvníku Vám udělá právě to odskočení do strany.

Většinou se toto neřeší, teoreticky by se dalo řešit buď pomocí CSS
Code:
html {overflow-y: scroll;}
Tím donutíte prohlížeč posuvník zobrazovat vždy,
nebo nějakým Javascriptem dopočítávat zda posuvník je či není a podle toho posouvat obsah.

27. pro 2012 18:54 #101336
Odpověď od Libor Novotný
Uživatel
To mi přijde dost ujetý. Stačilo by přeci, kdyby se stránka jako celek zarovnávala doleva a potom by bylo úplně jedno, že mi to zprava občas něco zúží.

Ta poznámka k IE se nezakládá na pravdě. Já zrovna používám IE9, takže kdyby to bylo jak říkáte, vůbec bych na to nepřišel.

27. pro 2012 19:19 #101337
Odpověď od Cony
Moderátor
Mně zas přijde ujetý zarovnávat stránku doleva, ale proč se pak zde ptáte, když řešení máte?
Pokud máte klasickou šablonu na fixní šířku, pak je šablona zarovnávaná na střed, a ten střed se právě hýbe. Zarovnat doleva si jí můžete, ale na velkých obrazovkách jí pak budete mít moc vlevo a na malých moc vpravo.

Poznámka o IE se zakládá na pravdě, tedy při stadartních nastaveních (možná to lze někde v nastavení IE ovlivnit, nevím) a při standartních html a css, zkuste si otevřít google.com v IE a v jiném prohlížeči, v IE uvidíte posuvník, jinde ne.

27. pro 2012 19:31 #101338
Odpověď od Cony
Moderátor
Ještě k IE 9 - je možné že zde je to již řešené standardně, nevím nezkoumal jsem.

27. pro 2012 19:47 #101339
Odpověď od Cony
Moderátor
Mimochodem řešení s overflow-y používá např. i šablona administrace Joomly 2.5 (Bluestork).

Powered by Fórum