Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

jdoc:include type="component". Jak zjistit info?

18. pro 2012 09:52 - 18. pro 2012 09:55 #101089
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
"Nezobrazení" pomocí CSS není vyhovující?
...nebo podmínkou, kterou napsat umíte (kontrola, zda zobrazená stránka je titulní, pak neprovádět jdoc:include včetně okolního "balastu")

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

18. pro 2012 09:58 #101090
Odpověď od Radek Tupý
Začátečník
Právě že ne. Udělal jsem si sice šablonu, tak že je tam příznak, když jde o hlavní stránku nebo spuštění z měnu ap. Tí, rozliším posunutí divů a všechno.. Ale právě proto potřebuji mít příznak, že v tom bloku něco je nebo ne. Abych mohl např. udělat, když tam něco je: <div class="full">, nebo když tam nic není" <div class="empty"> a pak bych to rozlišil už v nastavení css.

18. pro 2012 10:10 #101091
Odpověď od Radek Tupý
Začátečník
Tak ten ještě není veřejný:
Ale ještě jednou:
Mám web, kde je na pozadí důležitá grafika. Web má po stranách menu. Chci hlavně spouštět články klikem na menu. Tj. nechci mít titulní stránku, tj. články na ní hned po najetí webu. Tj. aby si uživatel užil tu grafiku :-) Resp. někdy tam budou důležité články a většinou ne.
V šabloně mám: <div id="MAIN"><jdoc:include type="component" /></div>. Protože stránka má podklad, který nechci zcela zakrýt, je id MAIN definován se svým podkladem (jen pro ten rámeček). Jenže: když je titulní stránka, která v tu chvíli nemá žádný obsah, tak se tam objeví prázdný obarvený rámeček <div id="MAIN"></div>, což vypadá blbě.
Ale kdybych věděl předem, že tam nebude žádný obsah (to je to, co hledám!), tak v šablone ten tag <div id="MAIN"> vynechám nebo mu dám třeba <div id="MAIN_EMPTY"> a v css dám pro něj BACKGROUND: none.

18. pro 2012 10:42 - 18. pro 2012 10:42 #101094
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Jo teď je mi to snad jasný, to znamená že pokud v menu zvolím "HOME" tak se dostanu jakoby na prázdnou stránku bez článku. Pokud tomu tak je, tak si udělejte kopii šablony, která bude přiřazena jenom pro tuto položku menu a v té šabloně budete mít nastaveno žádné pozadí pro články.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

18. pro 2012 10:52 #101095
Odpověď od Cony
Moderátor
Zkuste
Code:
if (JFactory::getDocument()->getBuffer('component')) { }
Poděkovali: Radek Tupý

18. pro 2012 11:07 #101096
Odpověď od Radek Tupý
Začátečník

Cony napsal: Zkuste

Code:
if (JFactory::getDocument()->getBuffer('component')) { }

Dobrý den,
prosím, jak to použít v PHP? [CODE] neznám, resp zkusil jsem to použít v php, ale syntaktická chyba. Pokud tam nechám [CODE]..., tak to jen opíše. Díky!

Powered by Fórum