Přihlásit se

Nová verze Joomla 5.1.4

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.4, společně s Joomla 4.4.8. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak na novou šablonu?

22. lis 2012 22:40 #100291
Odpověď od Filip
Uživatel
Ano je největší. Cca 17Mb. Když se ovšem snažím tento balíček nahrát/nainstalovat tak se nic neděje. Pokusil jsem se smazat původní balíček micasa ale napíše mi to. Nelze smazat poslední zbývající variantu šablony.
Omlouvám se, že se ptám jak dítě ale s Joomlou pracuji prvně.

22. lis 2012 22:49 - 22. lis 2012 22:56 #100292
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
demo se ale neinstaluje!
demo se musi rozbalit => vznikne sablona + mnoho souboru joomly; toto se pak nahraje na server pres ftp (vsechny x tisic souboru); pak se spusti instalace joomly stejne, jako by to byla cista joomla; v poslednim kroku se nainstaluji demo data
pak budete mit web stejny, jako je demo vyrobce

toto ale neni urcene na produkcni web, protoze pak musite milion veci promazat a nahradit, abyste tam dostal sve texty, ...
toto je jen na seznameni se sablonou a tim, jak je na stavena
web de dela na ciste joomle a na ciste sablone (abyste vedel, co vse na webu mate, co musite pak hlidat a aktualizovat, ... bezpecnost)

tak me napada:
myslite, ze kdyz delate s joomlou poprve, tak je vhodne si delat hned produkcni web?
(po uriznuti prvni desky pilou ze me hned take neni stolar; jeste mnohokrat uriznete desku krive, nez se za pul roku naucite rezat poradne = podobne je to i s joomlou; sice mozna web nahodite, ale bude rozumne zabezpecen? bude se libit google? bude se nacitat v ramci moznosti rychle? ...?)

Joomla! pro každého

22. lis 2012 22:57 #100293
Odpověď od Filip
Uživatel
Aha :-) Takže pokud mam už Joomlu na serveru nainstalovanou mám jí vymazat? Nebo můžu ten nově rozbalenej balík(demo) donahrát k tomu?

22. lis 2012 23:03 #100294
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
pokud nemate nic ceneho (soubory, clanky), pak klidne soucasny web smazte
pripadne jej presunte na jinou subdomenu, nechcete-li mazat, a na cisty prostor nahrejte to, co chce

nikdy nic nenahravat k nicemu (jak se pak v tom vyznate, kdyz tam bude kus toho a kus neceho jineho; kolik tam bude ve vysledku nepotrebnych souboru, ktere pri zastarani jsou nejjednodussi dirou do webu)

Joomla! pro každého

22. lis 2012 23:24 #100295
Odpověď od Filip
Uživatel
Dobře děkuji všem za ochotu. Pokusím se o to a pak dám vědět zda jsem uspěl. :-)

Powered by Fórum