Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Všeobecně

10. zář 2012 21:41 - 10. zář 2012 21:48 #97182
Všeobecně od Petr Steel
Pokročilý uživatel
Ahoj všem s joomlou se učím teprve krátce, avšak moje neznalost mi circa po 2 měsících velké spokojenosti s tímto systémem mi bodl nůž do zad. Měl jsem člověka, který joomle hodně rozumí a web dal do kupy. Nainstaloval i kompomenty jako je kunena fórum, jdownloads , comunity builder a další věci, které byly k naší spokojenosti nezbytné pro správný chod webu. Ono se ale stalo to, že díky comunity builder byl problém s profily uživatelé nemohly měnit profil a psalo jim to "Váš účet nebyl dosud aktivován administrátorem" a musel jsem pokaždé provádět jakousi synchronizaci či co to bylo a jelikož zkušený člověk se odmítl s webem zaobýrat poprosil jsem ho, at CB modul odstraní a ted web je naprosto znefunkčněný. Tak mě napadlo, že není jiná cesta z toho ven, než celý web udělat znovu.

Titulek všeobecně jsem dal tedy proto, protože nevím jak se z toho srabu dostat jestli je lepší udělat web znovu pokud možno s minimálnímy ztrátamy dat a nainstalovat tam vše krom comunity builder nebo jestli jde dosavadní web nějak opravit.

Předem děkuju za každičké rady.

10. zář 2012 23:13 #97186
Odpověď od Cony
Moderátor
"Všeobecně" Vám těžko někdo poradí. Těžko říct v jakém stavu ten web máte a co myslíte tím "web je naprosto znefunkčěný". Zkuste konkrétní dotazy - co nefunguje, co to píše za chyby atd... Začněte třeba odkazem na stránky...

10. zář 2012 23:24 - 10. zář 2012 23:26 #97188
Odpověď od Petr Steel
Pokročilý uživatel
www.CSzona.eu

No tím myslím prfily a registrace.

No zkusil jsem tam comunity builder nahrát zpátky a v profilu to píše chybu,

Ouvajs ted koukám do ted to psalo :
Code:
Chyba Při nahrávání komponenty došlo k chybě: com_comprofiler, 1 Při nahrávání komponenty došlo k chybě: com_comprofiler, 1 Při nahrávání komponenty došlo k chybě: com_comprofiler, 1

A ted to píše i k tomu:
Code:
Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48 Notice: Undefined index: view in /data/www/cszona.eu/web/www/components/com_content/router.php on line 48

Tomu webu není pomoci pokusím se udělat ten web znovu od začátku bez comunity builderu profily budou muset stačit z kompomenty kunena tam jsou pěkné profily a propojení uživatelů nebo galerie obrázků mě netrápí.

Díky rozhodl jsem se udělat znovu a odzačátku nový web na bázi joomla. ;)

11. zář 2012 16:59 #97232
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
pokud usuzujete z toho, ze nekde umi nahrat modul/komponentu/..., ze je odbornik na joomlu, pak to je spatne
nahrat veci k sobe je elementarni znalost - vse vyladit, aby to delalo presne to, co chci, a aby to vypadalo, tak jak chci, to je vec jina

nevime, zda hosting, kde jste, je pro joomlu vhodny, atd.
proc uzivatele nemohli menit profily? vzdyt je to zakladni funkce CB

pokud nechcete prijit o data, pak si zazalohujte starou instalaci joomly vcetne DB a z ni pak jde vse "vyzobat"
kdyz se divam, jak je web udelany nyni, zacal bych radeji znovu a z ciste vody ;-)
hodte si to na localhost a za chvili nemate co delat, kdyz se divam, co tam mate
nakonec si i zruste vychozi rozbalene prihlasovani, jelikoz prekryva obsah

Joomla! pro každého

11. zář 2012 17:37 #97236
Odpověď od Petr Steel
Pokročilý uživatel
No beru to z mého pohledu já se s joomlou teprve učím, ale on zvládal instalaci různých extenzí a tak. Ano celý web postavím od 0 bez Comunity builder a bez jdownloads a jcron a modifikací, které nevyužívám tolik, abzch předešel chybám na webu, db nebo při instalaci. Myslel jsem to spíš tak, že po odebrání CB nefungovaly části webu, tak mám strach když nahraji databáze webu na nový web, aby to fungovalo. Tak CB pracoval s registrací, profily a tak tak při nejhorším nahraji data krom uživatelských = články, obsah fóra .... zustanou, ale uživatelé se budou muset znovu registrovat snad alespon takhle se mi to povede nainstalovat kunenu už snad umím tak mi držte palce ;)

Powered by Fórum