Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

export ve formatu xml

24. dub 2015 08:23 - 24. dub 2015 08:25 #121599
Odpověď od Bong
Moderátor
Stahněte a nainstalujte si free verzi komponenty. Ovládání je stejné. Rozdíl je v tom, že PRO verze má funkce navíc: více jídelních lístků, RSS kanály, propojení jídelních lístků na Facebook a Twitter, export do PDF.

Malý TIP: když budete používat komponetu, naučte tu obsluhu ať si hotové lístky rovnou tiskne pro použití v restauraci. Znám takové magory co to datlují 2x.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Tomáš Gutek

24. dub 2015 11:19 #121602
Odpověď od Cony
Moderátor
Aby jste mohl vůbec generovat nějaký výstup v takovémto formátu, musel by jste ty data mít někde zadaný, a tím myslím ne napsaný v textu článku ale někde separátně. Tzn. budete potřebovat opravd něakou komponentu, která Vám toto umožní zadat - např. tu Phoca Restaurant - ta je specializovaná, bude pro Vás určitě nejjednodušší na nasazení.

24. dub 2015 12:19 - 24. dub 2015 12:20 #121605
Odpověď od Tomáš Gutek
Začátečník
tak už ji mám nainstalovanou a nevypadá zle bongu,
cony potom bych mohl snáz výstup impretovat - předat třetí straně?

divám se na RSS PRM
www.phoca.cz/restaurantmenudemo/en/weekly-menu?format=feed

a příjde mi to trochu víc chaotické :) než jsem měl u klasické komponety nebo u nindže.

jim de hlavně aby mohli odlišit dny v týdnu

děkuji oběma

24. dub 2015 14:17 #121609
Odpověď od Cony
Moderátor
Mít data zadané odděleně je jen první krok, druhý krok musí být export těch dat do XML. Nevím jaké jsou možnosti Phoca restaurant, ale to co odkazujete je klasický RSS. Ten má nějakou specifikaci a v té se samozřejmě s označením dne nepočítá. Na druhou stranu ale ten výstup vypadá že má svou hiearchii, tzn. programátor by jej měl být schopen rozložit do hodnot které potřebuje a zobrazit jak potřebuje.

Víc Vám asi prozradí H13.

27. dub 2015 08:22 #121641
Odpověď od Tomáš Gutek
Začátečník
děkuji

komponenta vypadá zajímevě a už by byla přínosem pro obsluhu, usnadnila by vyplňování jednotlivých položek

co se týče sdílení tak nevím jestli mi pomůže, už by to chtěl nějak ukončit, už mě nanapadá něco rozumného, a kdybych to řešil nějakým exportem např do JSON tak to bude bez dnů

h13 je nědo z fora

28. dub 2015 00:17 - 28. dub 2015 00:19 #121652
Odpověď od H13
Admin

divám se na RSS PRM
www.phoca.cz/restaurantmenudemo/en/weekly-menu?format=feed
a příjde mi to trochu víc chaotické


"Chaotické" se to zdá proto, protože je to šité na míru třetí strany - v tomto případě Facebooku.

Facebooku neumí v importu přes RSS (automatické publikování postů na FB) nový řádek (<br>, \n), proto je nový řádek nahrazen |

V nastavení komponenty lze použít i nový řádek (např. pro případ exportu jinam než na FB). Všechny data jsou v tagu <description>. Pokud by bylo potřeba rozdělit data do více tagů, je to možné modifikovat přímo v kódu, a v podstatě by to nebylo složité, jen by se html nahradilo xml, př:

<div class="title" --> <title>
<div class="description" --> <description>
<div class="price" --> <price>, atd.

Teď jde o to, jestli je to potřeba, např. dostat menu někam na třetí stranu - proto je jednodušší mít vše v jednom tagu <description>, který obsahuje <![CDATA[ - tedy je možné mít v něm formátována data (zase záleží, kde bude výstup, jak jsem psal výše, FB formátování nepodporuje a proto ani v tom příkladě formátování není a navíc vyžaduje vše v jednom).

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum