Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

JCE editor nefunguje - spousta chybových hlášek

07. kvě 2012 17:05 #93369
Dobrý den,

snažila jsem se nainstalovat JCE editor, konkr. poslední verzi JCE 2.0.21. Instalace v pohodě, nastavení v global configuration taky, editor se i zobrazoval při zadávání / editaci článku.
Pak jsem však chtěla využít přidání odkazu a v okně, kde jsem čekala zadání odkazu se ozbrazila hromada chybových hlášek s následujícím znění:

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with that of JRegistry::loadSetupFile() in C:\projects2\joomla_ukouzelnehostromu\libraries\joomla\html\parameter.php on line 512

Tento typ chybové hlášky se opakuje mnohokrát (až na konec okna, ve které se nejde posouvat), pouze odkazuje na jiný "line".

Postupně jsem zjistila, že stejná hláška se zobrazuje vždycky, když chci použít jakoukoliv funkci JCE, která se otvíra do nového okna.
A dále se objevuje i oknech při nastavovávní, např. v JCE Administration ›› Editor Global Configuration - úplně nahoře před textem.

Pro lepší pochopení přikládám dva náhledy na stránku s hláškou.

Tak jsem ho odinstalovala a nainstalovala znovu, ale nepomohlo to.
Můžete mi prosím někdo poradi, kde dělám chybu?

Jsem naprostý začátečník s Joomlou, tak se omlouvám, za možná dost kostrbaté vysvětlení mého problému. A taky prosím o blbuvzdronou odpověď pro lamy :) .

Předem díky, Jana
Přílohy:

07. kvě 2012 20:32 #93374
Odpověď od Bart
Moderátor
To máte localhost? A kterou AMP aplikaci používáte (XAMPP, WampServer,...)?

07. kvě 2012 20:41 #93375
Odpověď od Jana Beránková
Uživatel
Ano, je to localhost. A používam EasyPHP.

07. kvě 2012 21:26 #93378
Odpověď od Bart
Moderátor
Problém je v nastavení této aplikace. JCE spolu s Joomla! si se současným nastavením EasyPHP prostě nerozumí. Je potřeba změnit nastavení nějaké PHP direktivy. Které, to Vám bohužel neřeknu, nevím.

Nejlepší zkušenosti s provozováním Joomla! na localhostu mám s WampServer(em) ( video ). Je jednoduchý, v češtině. jakékoliv nastavení nějaké funkce stačí vyvolat přes pravé tlačítko na ikonu tohoto programu v systémové liště...takže nejsou potřeba úpravy souboru atd.. ale není to potřeba, rozumí si s Joomla! hned po nainstalování.

Další znamý AMP program je XAMPP .
Poděkovali: Jana Beránková

07. kvě 2012 21:35 #93379
Odpověď od Jana Beránková
Uživatel
Díky za rychlou pomoc! J.

07. kvě 2012 23:19 #93383
Odpověď od Jana Beránková
Uživatel
Jen pro info - s WampServer JCE funguje v pohodě.

Powered by Fórum